Stečajni postupak

Granić: Sve obveze tvrtke Magra su podmirene

Mate Granić
Foto: Boris Ščitar/Večernji list/PIXSELL
26.04.2016.
u 22:32

Trgovački sud u Zagrebu zaprimio je prijedlog Fine za pokretanje stečajnog postupka nad Magrom zbog neizvršenih osnova za plaćanje u neprekinutom razdoblju od 618 dana i u ukupnom iznosu od čak 7,31 milijuna kuna.

Bivši ministar vanjskih poslova Mate Granić izjavio je, nakon informacije da je Trgovački sud u Zagrebu zaprimio prijedlog Fine za pokretanje stečajnog postupka zbog duga od 7,3 milijuna kuna nad njegovom tvrtkom Magra, da nema osnova za stečaj jer su sve obveze te tvrtke u međuvremenu podmirene.

“Tvrtka Magra već duže vremena nije u blokadi, sve su obaveze podmirene i nikakvih razloga i uvjeta za stečaj nema”, rekao je Granić za Hinu. Pojasnio je i da se prijedlog Fine odnosi na postojeće stanje do 1. rujna 2015. a Granić ističe da je u međuvremenu podmirio sve obveze.

Trgovački sud u Zagrebu zaprimio je prijedlog Fine za pokretanje stečajnog postupka nad Magrom zbog neizvršenih osnova za plaćanje u neprekinutom razdoblju od 618 dana i u ukupnom iznosu od čak 7,31 milijuna kuna.

U prijedlogu Fine navodi se i da prema podacima Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje tvrtka Magra d.d. ima jednog zaposlenog te otvorene račune i oročen novac u dvije komercijalne banke. Ističe se i da, osim navedenog, Financijska agencija nema druge podatke o imovini Granićeve tvrtke.

Granić je Magru osnovao u travnju 2004. kao konzultantsku tvrtku kojoj su predmet poslovanja, između ostaloga, nekretnine, savjetovanje u poslovanju i upravljanju te promidžba, odnosno reklamiranje i propaganda.

Mjesec dana nakon osnivanja tvrtke Magra, protiv Granića i direktora Končara Darinka Bage Uskok je pokrenuo istragu zbog zbog navodnog primanja mita u otkupu dionica Končar trgovine. Prilikom Uskokova tajnog snimanja razgovora Granić je navodno izgovorio “pola tebi, pola meni, pola Bagi” - rečenicu koja je, postala simbol političke korupcije u Hrvatskoj.

Nakon nekoliko dana provedenih u zatvoru u Remetincu Županijski sud u Zagrebu nije pokrenuo istragu protiv Granića i Bage, a tu je odluku kasnije potvrdio i Vrhovni sud.

Granić je bio i Uskokov svjedok protiv bivšeg premijera Ive Sanadera u aferi Hypo banka, a na suđenju se otkrilo da mu je Sanader kao njegov zamjenik u Ministarstvu vanjskih poslova, još sredinom devedesetih ‘sredio’ kredit Hypo banke za izgradnju kuće od 300.000 maraka, a da tada Granić nije morao ni ‘ići u banku’. Tada je potvrdio i da je njegova konzultantska tvrtka s tom bankom 2005. potpisala ugovor koji je više puta bio produživan, a na temelju čega mu je za godinu dana bilo isplaćeno 200.000 eura.

Političar koji je zbog mirnoće i tihog glasa dobio nadimak ‘Očenašek’ bio je i svjedok obrane optuženih hrvatskih generala pred Haaškim sudom krajem 2009. a u središte pozornosti nakratko se vratio početkom ove godine kada ga je predsjednica Grabar Kitarović imenovala posebnim savjetnikom za upravljanje migrantskom krizom.

>>Mate Granić imenovan posebnim savjetnikom predsjednice

Ključne riječi

Komentara 5

Avatar Honduras
Honduras
12:26 27.04.2016.

očenašek se pravi malo ble.sav - po zakonu njegova firma MORA u stečaj, jer u zakonskom roku nije izišla iz blokade. to što je kasnije podmirio obaveze ne utječe na stanje od prije.

SO
srecko.orsulic123
23:01 26.04.2016.

GRANIC LOPINA TAKO SE DA ZIVJET !

TH
than
01:15 27.04.2016.

Ako je podmirio obveze, onda neka lijepo dokaze odakle mu tih preko 7 milijuna kuna u manje od godine dana. A da, kod nas jedino posteni moraju u bankama knjiziti i prijenos 100 000 kuna, a ovi od 7 milijuna koji su u minusu, pa ti ne moraju reci odakle im odjednom, ako je i bilo...

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije