Za neuobičajenim modelom kao slamkom spasa posegnuo je stečajni upravitelj posrnulih Bizovačkih toplica Duško Zec. Javno je pozvao zainteresirane građane i tvrtke da \"izbace\" cijenu, pa čak postave i sami svoje uvjete za zakup ovoga kompleksa koji je u stečaju završio sredinom srpnja. Njegovi dugovi premašili su temeljni kapital i dosegnuli oko 122 milijuna kuna.
– Istovremeno sam na oko 40 različitih adresa društava u Hrvatskoj koja se bave turizmom i ugostiteljstvom poslao pismeni upit kako bi odgovorili postoji li možda među njima interes za zakup – tumači Zec.
U zakup se nudi hotel Termia, kupališni kompleks Aquapolis i pansion \"stari hotel\". Zainteresirani mogu sami \"kreirati\" svoju ponudu poput vremena na koje žele zakupiti pojedini objekt, ali i eventualno ponuditi viziju razvitka ili kupnje te sami naznačiti cijenu zakupa kao i sredstva osiguranja za njegovo i plaćanje potrošenih energenata. Na istom prostoru djeluje i zdravstvena ustanova Lječilište Bizovačke toplice pa bi u ugovoru o zakupu s budućim zakupcima trebalo biti ugrađeno i korištenje usluga smještaja te hrane za njegove korisnike.
– Riječ je o vrlo specifičnom slučaju gdje je hotel u stečaju, a zdravstvena ustanova Lječilište Bizovačke toplice, koju su osnovale Bizovačke toplice u stečaju, nije. No, ako se zatvori hotel, onda ćemo morati staviti i ključ u bravu lječilišta – dodaje.
Na Zavod za zapošljavanje početkom tjedna \"poslano\" je 60 radnika Bizovačkih toplica, dok ih je 45 nastavilo raditi. Isto toliko zaposleno ih je i u lječilištu.
– Nadam se da će radnici uspjeti izgurati do kraja te da će kompleks netko zakupiti – očekuje stečajni upravitelj kojemu je cilj pronaći partnera koji bi od najvećeg lječilišnog kompleksa na istoku Hrvatske, a koji se proteže na oko 17 hektara površine, uspio napraviti referentni zdravstveni centar. Pojedinci su mu već uzvratili svojim ponudama, a očekuje ih još.
>> Bizovačke toplice otišle u stečaj