Visoka razina likvidnosti održava se tijekom ovog razdoblja održavanja i izdvajanja obvezne pričuve. Naime, viškovi su likvidnosti veoma visoki u odnosu na prosječne razine ove godine, čemu je pridonijela značajna aktivnost središnje banke u primarnoj emisiji zbog sprječavanja aprecijacijskih pritisaka na domaću valutu.
Zbog toga su znatno oslabile potrebe da banke traže sekundarne izvore likvidnosti te je na prošlotjednoj obratnoj repo aukciji izostalo zanimanje za plasman dodatne likvidnosti. Istodobno, tu je i značajnije korištenje mogućnosti prekonoćnog deponiranja viškova banaka. Povoljna likvidnost i dalje podržava povoljno kratkoročno zaduživanje države na domaćem tržištu i jednostavno ispunjavanje planiranih potreba za takvim aktivnostima s obzirom na interes investitorima za upis trezorskih zapisa. Kamatne stope na novčanom tržištu pokazuju reakcije na takvo kretanje pa su kamatne stope za prekonoćne depozite spuštene ispod razine od dva posto, a svi depoziti s rokom dospijeća ispod mjesec dana pali su ispod razine obratne repo stope. I dugoročnije kamatne stope spuštene su na višemjesečne najniže razine.
S takvom se razinom likvidnosti ulazi u posljednji mjesec godine kad uobičajeno raste potražnja za kunama, pogotovo gotovim novcem zbog blagdanske potrošnje. Na redovitoj aukciji trezorskih zapisa uspješno je plasiran planirani iznos trezorskih zapisa od 300 milijuna kuna. S obzirom na povoljne uvjete na novčanom tržištu te povoljnu situaciju u javnim financijama tijekom ove godine (nova aukcija održat će se prema potrebi), Ministarstvo financija uspješno koristi priliku i smanjuje prinose u primarnoj emisiji (jednogodišnji zapisi bilježe prinos od 3,9 posto).