adaptacija stephena kinga

Pogledajte zabranjeni brutalni trailer horora koji ledi krv u žilama

The Monkey
Foto: IMDb
1/2
31.01.2025.
u 15:14

Unatoč - ili možda upravo zbog - zabrane prikazivanja na televiziji, trailer za film "The Monkey" je postao viralni hit na internetu. U prva 24 sata nakon objave zabilježio je više od 43 milijuna pregleda, a nakon 72 sata brojka je premašila 100 milijuna pregleda na svim platformama

Nadolazeći film "The Monkey" Oza Perkinsa, točnije adaptacija kratke priče Stephena Kingaizazvala je nezapamćenu kontroverzu nakon što su četiri velike televizijske mreže odbile prikazati njegov trailer zbog "pretjeranog nasilja". Film, koji će NEON distribuirati u kinima od 21. veljače 2025., tako već sada postavlja nove rekorde gledanosti trailera na društvenim mrežama.

Televizijske mreže jednoglasno su odbile prikazati trailer, navodeći kako "sadržaj nije prikladan za njihovu publiku, čak ni uz ograničenja". Prema dostupnim informacijama, trailer prikazuje niz izrazito nasilnih scena, uključujući dijete koje nekoga ubija čekićem, osobu koja trči s kolicima u kojima je zapaljeno dijete, scenu elektrokucije u bazenu, krv koja teče iz očiju žene te osobu koja bježi iz kuće dok joj gori glava.

Unatoč - ili možda upravo zbog - zabrane prikazivanja na televiziji, trailer je postao viralni hit na internetu. U prva 24 sata nakon objave zabilježio je više od 43 milijuna pregleda, a nakon 72 sata brojka je premašila 100 milijuna pregleda na svim platformama. Time je "The Monkey" postao najgledaniji trailer za nezavisni horor film u povijesti.

Mnogi obožavatelji horora i marketinški stručnjaci smatraju kako je zabrana trailera zapravo najbolja moguća promocija za film. Komentari na društvenim mrežama prepuni su izjava poput "Ovo je najbolji marketing koji film može dobiti" i "NEON je stvarno najbolji u marketingu filmova". "The Monkey", film s budžetom od 10 do 11 milijuna eura, nastavlja tradiciju kontroverznih adaptacija djela Stephena Kinga, pridružujući se naslovima poput "IT-a" i "Gerald's Gamea", koji su također izazvali snažne reakcije publike zbog eksplicitnog sadržaja.

Film "The Monkey" režira Oz Perkins, a u glavnim ulogama adaptacije kratke priče iz Kingove zbirke pod nazivom "Skeleton Crew" pojavljuju se Theo James, Tatiana Maslany i Elijah Wood. Film je priča o braći blizancima koji u potkrovlju pronalaze staru igračku majmuna, nakon čega počinje niz jezovitih smrti, a trailer pogledajte na vlastitu odgovornost...

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije