Sandi Miličević

'Bio sam u komi i tjednima na intenzivnoj, a onda sam otkrio kako se liječiti. Danas kao da i nisam bio bolestan'

Sandi Miličević
Foto: Privatni album
03.04.2017.
u 10:25

Nakon 3,5 godine alopatske obrade, tijekom kojih je više puta završio na hitnom odjelu, te neuspjelog pokušaja ugrađivanja bilijarne potporne mrežnice (stenta) na gušterači, odbio je rizičnu operaciju ugradnje umjetnih vodova (bypassa)

Sandi Miličević (43) radio je na različitim pozicijama za brojne hrvatske tvrtke i pati od "menadžerskih bolesti" poput gastritisa, povišenog šećera, povišenog tlaka..

Nakon što mu je propao jedan poslovni projekt s dolaskom gospodarske krize, njegovo zdravstveno stanje se urušilo.

Nakon 3,5 godine alopatske obrade, tijekom kojih je više puta završio na hitnom odjelu, te neuspjelog pokušaja ugrađivanja bilijarne potporne mrežnice (stenta) na gušterači, odbio je rizičnu operaciju ugradnje umjetnih vodova (bypassa) i potražio je prirodno rješenje za svoje zdravstvene probleme. Otkrio je Ajurvedu, prema čijim principima živi posljednjih 6 mjeseci. 

– Prije četiri godine  proveo sam nekoliko dana u komi i nekoliko tjedana na intenzivnoj, kažu da sam se izvukao ''za dlaku''. Razlog su bile tipične menadžerske bolesti: nesanica, nemir, visok tlak uz enormno visok puls, povišene masnoće, dijabetes, ali događali su se upalni procesi u cijelom tijelu, a ponajviše u gušterači, te je pankreatitis u poodmakloj fazi bio glavna dijagnoza. Nakon otpuštanja iz bolnice, sljedeće tri i pol godine desetak puta završio sam u bolnici, doduše, s blažim oblikom, ali s istom dijagnozom. S obzirom na to da ugradnja stentova u vodove koji povezuju tanko crijevo, gušteraču i žuč nije uspjela, sljedeći korak bila je ugradnja umjetnih vodova, odnosno bypassa, što je iznimno riskantna operacija, barem prema riječima kirurga – ispričao je Sandi Miličević. 

Tvrdi kako je za vrijeme svog posljednjeg boravka u bolnici tražio prirodne načine liječenja i došao u susret s ajurvedom.

"Do tada nisam bio ni čuo za ajurvedu, ali odlučio sam malo istražiti i definitivno sam odlučio da neću ići pod nož, barem dok ne probam s ajurvedom... I tako sam tražio odgodu operacije. I moja me potraga za ajurvedom dovela do centra New Earth. I krenuo sam s tretmanima, držao se uputa o prehrani i vježbama, iako ne baš 100%, da budem iskren. Uzimao sam propisane biljne pripravke i već nakon mjesec dana osjećao sam se kao da nikada nisam ni bio bolestan, a u dodatna tri mjeseca vidio se jasan oporavak. Ponovno mogu biti fizički aktivan i baviti se sportom. Osjećam se kao da sam dvadeset godina mlađi", ispričao je Miličević. 

– Zbog masažnih tehnika kojima se koristi, ajurvedu se često smatra wellnessom, zanemarujući medicinski aspekt ajurvedskih tretmana. S obzirom na to da dolazi iz Indije, veže je se uz hinduističke prakse, iako je riječ o znanju koje je univerzalno primjenjivo, ispričala nam je osnivačica i voditeljica New Earth centra Tina Carić. 

– Ajurvedski pristup zdravlju sastoji se od toga da se tri navedene doše održavaju u ravnoteži, što se prije svega ostvaruje pridržavanjem ajurvedskih preporuka za zdrav život, zbog čega se Ayurveda može smatrati najjeftinijim sustavom liječenja. Cilj ajurvede jest da se bolest i ne pojavi – objašnjava Carić. 

Alopatska medicina, s druge strane, tretira simptome bolesti, ne rješavajući uzrok, zbog čega nastaju kronične bolesti, koje se, iz perspektive konvencionalne medicine, mogu okarakterizirati kao neizlječive. Ajurvedskim pristupom tretira se sam uzrok bolesti, zbog čega je ona posebno uspješna u rješavanju kroničnih zdravstvenih problema.

>>Evo kako se riješiti bolne migrene bez lijekova

Ključne riječi

Komentara 1

LI
liliZG
13:51 03.04.2017.

i ja sam nešto slično prošla , sa jednom drugom bolesti, a kada je moderna medicina bila praktično iscrpljena , jedna liječnik mi je preporučio promjenu načina prehrane koje sam se držala strogo godinu dana, a nakon prolaznih laboratorijskih rezultata držim se i dalje u ne tako strogom obliku i konačno mogu reći da sam poprilično zdrava,.... čudo jedno što hrana može biti lijek.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije