Psiholozi američkog Sveučilišta Notre Dame, pod vodstvom prof. Darcije Narvaez, potvrdili su da dodiri i nježnost koju roditelji iskazuju bebi utječu na to da djeca postanu draga, inteligentnija te da se više brinu o drugima. Prof. Narvaez vodila je tri posebna istraživanja. U prvom je uspoređen odgoj u SAD-u i Kini. U drugom su proučavali djecu majki koje su bile žrtve zlostavljanja, a u trećoj grupu roditelja trogodišnjaka.
Sve tri studije upućuju na isti zaključak: djeca koju su roditelji držali u naručju, na čiji su plač brže reagirali te ona koja su disciplinirali bez upotrebe sile, kasnije u životu više suosjećaju s drugima. O temi je u svojoj knjizi Born for Love: Why Empathy Is Essential - and Endangered progovorio i dječji psihijatar dr. Bruce Perry koji kaže: "Mozak postaje ono što najčešće radi."
Mislim da bi bilo isto tako svrsishodno proučiti hrvatskog zvonara crkve istoimenog sveučilišta, koje je provelo ovo istraživanje. Hrvatska inačica zvonara crkve Notre Dame - Neva Toelle, mogla bi poslužiti kao nulta mjerna jedinica za suosjećajnost, kada su djeca i njihovi očevi u pitanju. Da li je itko ikada tu nesretnu kreaturu milo pogledao, a nekmoli zagrlio? Mislim, u djetinjstvu. Sada je, naravno, grle, što prezadovoljne nemajke kojima je Neva Toelle osigurala skrbništvo, a što kolegice po mržnji (opake feministkinje), ali i po maliganima. Ustvari, znam da bi je rado zagrlili i mnogi očevi... snažno, jako snažno i dugo...