Prašina se zapravo sastoji od čestica kao što su stanice ljudske kože, vlakna tkanine, perut kućnih ljubimaca, izmet grinja, kao i prljavštine i krhotina. Brisanje prašine je neophodan posao iz nekoliko razloga, kako prenosi The Spruce, ali znate li koliko se često zapravo prašina treba brisati?
Maslinovo ulje kao sredstvo za čišćenje? Evo gdje će napraviti `čuda`:
Prašina na površinama može učiniti da površine izgledaju prljavo, ali može i uzrokovati grebanje i oštećenje kućanskih površina. Prašina također predstavlja alergiju i probleme s disanjem za mnoge skupine ljudi. Brisanje prašine kao redoviti posao može zaštititi članove obitelji i površine naših domova.
Ako nitko u vašem kućanstvu ne pati od alergija, nećete morati brinuti o zdravstvenim učincima prašine, no i dalje ćete morati tjedno brisati prašinu s elektronike i namještaja kako biste spriječili nakupljanje koje može izgrebati, oštetiti i začepiti površine u vašem domu. Brisanje prašine trebate činiti samo prema potrebi, a možda će zahtijevati vašu pažnju samo jedanput mjesečno.
Ako imate alergičara u svom domu, možda ćete morati brisati prašinu s mjesta koja privlače prašinu poput elektronike i namještaja svakih tjedan do dva tjedna. Svakih 1 do 2 tjedna očistite okvire vrata, stropove i ostalo kako biste spriječili nakupljanje koje može izazvati alergijsku reakciju. Budite sigurni da koristite alat za brisanje prašine koji neće samo širiti prašinu natrag u zrak.
Valerie (44) je otvorila hospicij za pse: Brine se o 80 starih i bolesnih pasa koji su ostali sami!
Svaki dan se briše prašina, ovaj podatak o jednom tjedno ili jedno u dva tjedna, pa mejsećno jednom?? Pa to je skroz nemoguće, jer prašina uglavnom sadržava dijelove našeg epitela koji je otpao, malo tu ima zaista prašine u smislu pijeska da ga je donio vjetar. Najbolje je prašinu brisati mokrom krpom ili vlažnom maramicom, da ne leti okolo dok ju brišete.