Priča o slavnom plavo-bijelom porculanu započela je, smatraju povjesničari, u 9. stoljeću u Kini. Porculansko posuđe ukrašavalo se bojom od kobaltnog oksida, dragocjenog plavog pigmenta koji se dobivao iz perzijskih rudnika.
Do 14. stoljeća kineski porculan postao je toliko popularan na Srednjem i Bliskom istoku da se masovno proizvodio. Kinezi su svoje prekrasne kreacije masovno izvozili i u Europu, no zapadnjaci su u 16. stoljeću razotkrili tajnu kineskog porculana i počeli ga kopirati. Tako je plavo-bijeli porculan postao tradicija u Italiji, Nizozemskoj, Njemačkoj, Francuskoj, Engleskoj...
Koliko je i danas omiljen, pokazuje kolekcija Delft Blue, koju je Marcel Wanders dizajnirao u čast slavnom nizozemskom porculanu Royal Delft. Među otkačenim kreacijama ističe se sag koji izgleda poput starinskog tanjura.
Među tanjurima pozornost privlači Selettijev Hybrid “razlomljen” na dva dijela sa zapadnjačkim i istočnjačkim motivima. Istočnjački motivi mogu se naći na ručno oslikanim pločicama Made a Mano i u raskošnoj kolekciji tapeta Porcellano proizvođača BN International.
Tvrtka Ixxi pokazuje europsko naslijeđe s pregradama i tapetama koje su ukrašene motivima nastalima u suradnji sa slavnim nizozemskim nacionalnim muzejom Rijksmuseum Amsterdam.