Ako kod kuće imate perilicu suđa, onda znate koliko taj stroj može olakšati život, smanjiti nered i uštedjeti vrijeme potrebno za ručno pranje, no da bi ona što dulje prljavo 'pretvarala u čisto i blistavo, stručnjaci za kuhinjske aparate tvrtke AO kažu kako bismo trebali pripaziti na neke od najčešćih pogrešaka koje ljudi rade prilikom punjenja i pražnjenja suđerice.
Milenijalci su jako loši u obavljanju kućanskih poslova: Zahod čiste jednom mjesečno!
Većina tako, kažu, jako prljave tanjure i lonce prije stavljanja u perilicu ispiru u sudoperu, no prethodno će ispiranje, tvrde, suđe samo 'zamutiti' .
U svom TikTok videu na pod korisničkim imenom @ao kažu:
- Suđe prije stavljanja u perilicu nemojte ispirati jer kad uklonite ostatke hrane sredstvo za pranje koje ide u perilicu ih ne može 'napasti' pa napada same lonce, tanjure i čaše zbog čega suđe nakon pranja bude zamućeno.
- Isto tako, šalice i čaše nemojte slagati na 'štapiće' koji strše u perilici već uvijek između njih - poručuju stručnjaci i dijele posljednji savjet koji se tiče pravilnog okretanja tanjura.
Svi bi tanjuri, ističu, trebali biti okrenuti prema raspršivaču vode koji je u većini perilica smješten po sredini; dakle prije nego upalite pranje, provjerite da li svi tanjuri i posude 'gledaju' prema centru stroja.
Da biste uštedjeli energiju, dodaju stručnjaci, perilicu je najbolje paliti kasnije navečer (iza 22 sata), te pričekati da bude skroz puna i ne trošiti struju na pranje polu prazne suđerice, prenosi Mirror.
Istraživanje: Pranje suđa smanjuje stres i tjeskobu! Slažete li se ili ipak prepuštate pranje perilici? 😂😉