Ako želite izbjeći zbunjivanje svoje djece složenim emocijama, trebali biste im pokazati samo dvije – uzbuđenje i neutralnost, smatra stručnjak za roditeljstvo. No, neki ljudi se ne slažu s najnovijom TikTok objavom popularnog psihologa. Bilo je različitih mišljenja o tome je li ovo ispravan savjet za roditelje ili ne, prenosi Mirror.
U videu, psiholog, koji ima više od 28 tisuća pratitelja, tvrdi sljedeće: 'Mala djeca ne mare za vaše emocije. Zato im pokažite samo dvije emocije: Pokažite im uzbuđenje kada radite stvari koje volite i neutralnost, kada im dajete zadatke ili kada rade stvari koje vam se ne sviđaju. Složenije emocije mogu doći kasnije, kada imaju četiri, pet, šest, sedam godina'.
@apparentlyparenting Trying to get young children to make better choices through your using your emotions doesn’t work. They just look at you like.. “ok…🙄”. Using just these two emotions limits confusion from them.. “wait are you telling me what to do praising me?” #parentingtips #parenting #parenting101 #parentinghacks #parentingmadesimple #parentingtiktok #parentingbestpractices #tiktokparenting #respectfulparenting #respectfulparentinghelp #parentsunite #parentcoach ♬ original sound - ApparentlyParenting
Međutim, jedan korisnik je rekao: 'Ovo nije istina za mog sina. Ima nešto više od dvije godine, ali može promijeniti svoje ponašanje ako vidi da sam razočaran ili tužan'. Druga korisnica je dodala: 'Kada sam uzrujana ili plačem pred svojom malom djecom i bebama, svi me dolaze utješiti. Oni razumiju glavne emocije ljudi. Morate im to dopustiti'.
A odgovarajući na taj komentar, psiholog kao da se vratio malo unatrag na izvorni sadržaj svog videa, rekavši:' Ja se slažem s tobom! Trebao sam jasnije reći da se radi o našim lažnim emocijama... našim pokušajima da manipulacijom promijenimo njihovo ponašanje'.
VEZANI ČLANCI:
Drugi su se ipak složili, a jedna je osoba rekla: 'Da! Radim raznorazne izraze lica sa svojim jednoipolgodišnjim djetetom, a on je samo mogao kopirati uzbuđenje i sreću. Nije znao kako promijeniti svoje lice u tužno'. A druga mama je dodala: 'Stvarno ne razumijem zašto je ovo bolje od stvarnih osjećaja svojoj djeci', na što je psiholog odgovorio: 'Ovaj video govori o pokušaju promjene djetetovog ponašanja mijenjanjem naših emocija. Nadam se da to ima smisla. Prave emocije izlaze na vidjelo i djeca će reagirati kako hoće... možemo im dati alate da pomognu drugima kroz svoje emocije'.