Atletico poveo pa spašavao bod protiv Barcelone, Rakitić igrao do 77. minute

1/17
14.10.2017.
u 22:46

Na ljestvici vodi Barcelona s 22 boda, Real je drugi s 17, a Atletico i Sevilla imaju po 16 bodova.

U derbiju 8. kola Primere u Madridu su Atletico i Barcelona odigrali 1:1, pa katalonska momčad više nije bodovno maksimalna.

Madridski sastav je samo osam minuta dijelilo od velike pobjede, a na kraju se grčevito borili da izbjegnu poraz.

Atletico je poveo nakon preciznoga udarca s 20-tak metara Saula Nigueza u 21. minuti, a Barcelona je izjednačila u 82. minuti kada je iz blizine glavom pogodio Luis Suarez

1/17

Ivan Rakitić je igrao do 77. minute za Katalonce.

Ranije je Real Sociedad slavio na gostovanju kod Alavesa s 2:0 pogocima Oiarzabala (77) i Elustonda (81) za skok na sedmo mjesto ljestvice.

Napoli i dalje bez izgubljenog boda

U derbiju 8. kola Serie A Napoli je slavio na Olimpicu protiv Rome s 1:0 te su Napolitanci i dalje vodeći bez ijednog izgubljenoga boda.

Pogodak vrijedan pobjede postigao je Lorenzo Inisgne u 20. minuti.

Margo Rog je ušao za napuljsku momčad u 82. minuti.

Na ljestvici vodi Napoli s maksimalna 24 boda, Juventus je drugi s 19, a Roma peta s 15 bodova.

Vodeći PSG povećao prednost

U 9. kolu francuskog nogometnog prvenstva Paris Saint Germain je u subotu u gostima protiv slabašnog Dijona slavio sa 2:1, a junak Parižana bio je branič Thomas Meunier koji je postigao oba gola, prvi u 71. minuti, a pobjednički u sudačkoj nadoknadi (90+3).