EP atletika: Juričić brončana na 200m, Farkaš vodeći nakon prvog dana desetoboja

Berlin: Svjetsko prvenstvo u atletici, desetoboj - 100m, muški
Tony Marshall
06.07.2022.
u 22:55

Nastup u finalu u četvrtak izborila je i Laura Vinkešević u bacanju diska, ona je u kvalifikacijama ostvarila 11. rezultat sa 41.21m, dok je Anita Odžaković svoj nastup u bacanju koplja okončala u kvalifikacijama, njezin hitac od 44.75m bio je dovoljan za 16. mjesto.

Sprinterica Lana Juričić osvojila je drugu medalju za Hrvatsku na Europskom mlađejuniorskom prvenstvu u atletici u Jeruzalemu, nakon što je sedmobojka Jana Koščak u utorak osvojila zlato, Juričić je u srijedu stigla do bronce u utrci na 200 metara.

Juričić je u finalu trčala 24.22 sekunde te je za šest tisućinki nadmašila četvrtu Poljakinju Mariju Jarosinksu. Zlato je sa 23.36 osvojila Britanka Faith Akinbileje, a srebro sa 24.03 Njemica Holly Okuku.

Odličan je prvoga dana natjecanja desetobojaca bio Roko Farkaš koji je vodeći sa 4114 bodova. Na 100 metara naš je 17-godišnjak trčao 10.57 sekundi, u dalj je skočio 7.21 metara, kuglu je bacio 14.16m, u vis je skočio 1.87m, dok je 400 metara pretrčao za 48.89 sekundi. Farkaš uoči drugog dana ima 133 boda više od drugog Šveđanina Victora Tornstroma, odnosno 161 bod više od trećeg Nijemca Amadeusa Graebera.