Šahtar slavio uz gol Eduarda i asistenciju Srne, Borussia razbila Tottenham

Šahtar - Anderlecht
1/8
10.03.2016.
u 20:52

Uvjerljiva je bila i Borussia Dortmund koja je na Signal Iduna Parku razbila Tottenham s 3:0.

Šahtar je u prvoj utakmici osmine finala u Lavovu svladao Anderlecht sa 3:1, a u domaćoj momčadi su raspoloženi bili asistent Darijo Srna i strijelac Eduardo da Silva koji su odigrali čitavu utakmicu.

Šahtar je poveo u 21. minuti golom Taisona da bi tri minute kasnije Kučer na asistenciju Srne povisio rezultat. Acheampong je u 68. minuti smanjio na 2:1, no u 79. minuti Eduardo je odlično skočio i nakon kornera zabio glavom.

Žuti su bili puno bolji i slavili uz dva pogotka Reusa (61. i 70.), dok je jednom strijelac bio Aubameyang. No, treba napomenuti i da je Tottenham igrao sa šarenim sastavom jer trener Mauricio Pochettino čuva igrače za borbu za naslov u engleskom prvenstvu.

Fenerbahče je s 1:0 kod kuće bio bolji od Brage, dok su Basel i Sevilla odigrali 0:0.