Dok na drugom kraju svijeta, u Tokiju još uvijek traje najprestižnije sportskom natjecanje, Osijek odbrojava dane do 22. Izdanja Pannonian Challengea, festivala ekstremnog sporta koji će se održati od 11. do. 15. kolovoza. Uoči Pannoniana, razgovarali smo s Igorom Vukadinovićem- Pokijem koji je bio dio osječke ekipe koja je gradila skate park u Tokiju za potrebe Olimpijskih igara i koji je bio jedan od sudaca u BMX freestyle disciplini koja je na ovim Olimpijskim igrama po prvi put uvrštena u službeno natjecanje.
Jedan si od rijetkih sretnika koji ima priliku sudjelovati na OI u životu, a još i više na ovim Igrama koje su po svemu posebne. Osim što si sudac u BMX Freestyle disciplini, ujedno si sudjelovao i u postavljanju skate parka. Zvuči kao bajkovita priča. Kako ti gledaš na to?
Iznimno sam zahvalan na dobivenoj prilici jer biti dio ove povijesne priče je zaista nešto posebno. Od same izgradnje Olimpijskog parka pa sve do suđenja BMX freestyle-a na Olimpijskim igrama je nešto nevjerojatno što mi se moglo dogoditi u životu. Za mene je ovo zaista bajka. Nemojte nikada odustajati od svojih snova.
Je li bilo nekih anegdota u Tokiju (bilo prilikom dolaska, smještaja, samog natjecanja...)? Jesi li zadovoljan organizacijom i drže li Japanci to sve na nivou koji se od njih i očekuje?
Anegdota nije bilo, što ne znači da ih neće biti do kraja moga posjeta hehe, ali eto do sada se nije nešto tako dogodilo. Što se tiče organizacije, mislim da je na vrhunskom nivou kao i sve u Japanu. Iznimno su uredni, čisti i drže do sebe. Sve je u najboljem redu i mislim da je organizacija vrhunska, nisam primijetio ništa negativno tijekom moga boravka u Tokyu. Profesionalizam na nivou!
Kako izgleda jedan tvoj "olimpijski" dan, odnosno kako izgleda dan kad sudiš?
Moj Olimpijski dan počinje buđenjem u pola 6, odlazak na doručak, finalno spremanje zatim odlazak na autobus u 6:45 koji nas već čeka ispred hotela. Vožnja do BMX parka traje oko pola sata.
Popijemo kavu svi zajedno, malo pričamo o onome što nas čeka te se zatim uputimo u judging tower na promatranje practisa. Vrlo je bitno gledati zagrijavanje kako bi znali što nas čeka.
Prije samog natjecanja duboka koncentracija, pripremanje sudačkih lista, tableta i igre mogu početi. Natjecanje je trajalo oko 2 sata, sat vremena cure i sat vremena dečki, nakon suđenja ostajemo zajedno još od prilike pola sata kako bih komentirali vožnje i provjerili svoje ocijene. Poslije toga smo slobodni, povratak u hotel te slijedi vrijeme opuštanja.
BMX Freestyle i skate su ove godine prvi put olimpijske discipline. Što bi to moglo donijeti tom sportu?
Mislim da će to donijeti samo najbolje našem sportu koji je to i zaslužio. Nadam se novim vozačima, vozačicama. Vjerujem da je dosta mladih po prvi puta vidjelo čari BMX freestyle-a te da će ih se dosta njih odlučiti baš za taj sport, vrijeme će pokazati.
Nakon Olimpijskih igara stižeš na Pannonian Challenge u Osijek. Koliko te veseli to, jeste li zadovoljni što ćete opet imati publiku i imaš li nam kakvu zanimljivu informaciju?
Uskoro se vraćam nazad u svoj rodni grad gdje nas očekuje Pannonian. Iznimno sam sretan što ćemo ove godine vratiti sjaj Pannoniana uz publiku. Publika puno znači za Pannonian i Pannonian puno znači publici, tako da teško ide jedno bez drugog.
Pannonian raste iz godine u godinu tako da bez problema mogu reći da očekujete najbolje Pannonian izdanje do sada. Veselim se samom događaju i vidimo se vrlo brzo na vrućem osječkom skate parku.