NOVO VELIKO PRIZNANJE

Izabrani su najbolji sportaši u regiji, evo koje mjesto je zauzeo naš genijalac Luka Modrić

TOP 100 fotografija u 2022. godini
Igor Kralj/PIXSELL
28.12.2022.
u 17:16

Zvijezda madridskog Reala zauzela je sjajno treće mjesto u izboru za najboljeg sportaša Balkana

Proveden je izbor za najboljeg sportaša Balkana u izboru Bugarske novinske agencije (BTA), u kojemu je sudjelovalo 10 nacionalnih agencija iz regije. Slavljenik u ovoj anketi je rumunjski plivač David Popovici, mladi 18-godišnji plivač koji je postao europski prvak na 100 i 200 metara slobodnim stilom, a postavio je i svjetski rekord na 100 metara, osvojio je 64 boda.

Iza Rumunja se smjestio proslavljeni srpski tenisač Novak Đoković, koji je osvojio 61 bod. Najbolji hrvatski sportaš prema 49. izboru BTA, je nogometni reprezentativac i kapetan Luka Modrić, koji se zauzeo treće mjesto s 48 bodova i ujedno je jedini hrvatski sportaš u najboljih 10 sportaša na ovom području.