SPORTSKI I SOCIOLOŠKI FENOMEN
Je li Šibenčanima Dinamo zbilja draži od Hajduka? Jedan povijesni događaj krije se iza rivalstva sa Splitom
U ekstenzivnoj reportaži za Večernji list legende Šibenika, Hajduka, Dinama, novinari, sociolozi i navijači demistificirali su uzroke 'stoljetnog' nogometnog ali i svakog drugog animoziteta između Splita i Šibenika zbog kojeg se nedavno javio i legendarni Mišo Kovač.
Komentara 8
DU
Dobri i vrlo točni komentari, posebice nogometne legende, jednog od Čirinih riječkih pulena, maestralnog zabijača Željka Maretića! Rivalitet sa Splitom vezan je (uglavnom) za Veslački Klub "Krka", koja je za stare juge "derala" splićane, "Gusar"a, ali su ih i ovi i državni veslački savez stalno varali i šikanirali.
ST
Velika je laž da šibenčani vole više Dinamo nego Hajduk, malo sam stariji i znam da se u Split dolazilo u velikom broju bodriti Hajduk protiv Dinama kao i zvezde i partizana.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Što se, pak, tradicije šibenskog, ali i ostalih "hrvatstava“ tiče, ne može se generalizirati, jer je, primjerice, u Šibeniku 1929. osnovan "Jugoslavenski sokol" (onaj koji je redovito slavio Vidovdan), a raspušteni i "Hrvatski Sokol" i "Hrvatski Orao"! Godine 1933. na šibenskoj Poljani četničku zastavu iz ruke (zloglasnog vojvode, Koste Pečanca) prima tadašnji predsjednik šibenske četničije, Ante Lučev! Pravo, neskriveno i potrebito, nesebično i hrabro Hrvatstvo izrazit će tek nove generacije, u Domovinskom ratu!