Nacional dugo lomio gostujući bunker

30.11.2008.
u 13:52

ZAGREB - Dvorana II Doma Sportova. Gledatelja 100. Suci: Šunjić i Ugrin (oba Split) 6.

STRIJELCI: 1:0 Grdović (4), 2:0 T. Novak (24), 3:0 D. Novak (27), 3:1 Lovrić (28), 4:1 Leskovar (35), 5:1 D. Novak (37). 6:1 Ko. Morina (39).

NACIONAL: Humar 6, Capan 6, T. Novak 6.5, Ko. Morina 6.5, Grdović 6.5, D. Novak 7, Suton 6, Ku. Morina 6, Suvajac 6, Leskovar 6.5, Erinilson 6, Šestić -. Trener: Marinko Mavrović.

PETRINJČICA: V. Kovačević 5.5, Lovreković 5.5, Klarić 5.5, Bešić 5.5, Korečić 5, Lovrić 6, Grbeša 5, Jandrić 5, D. Kovačević 5.5, Matić 5, Pintar -. Trener: Mijo Rimac.

Igrač utakmice: Danijel Novak

Iako pobjeda od 5:1 sugerira drugačije, momčad Nacionala dugo je lomila otpor gostiju iz Petrinje. Sve do 24. minute Nacionalovci su vodili tek 1:0, a onda su pogocima braće Novak u tri minute riješili pitanje pobjednika.

– Petrinjčica je igrala bunker na 10 metara. Kada smo uspjeli zabiti drugi gol, gosti su se raspali i lako smo pobijedili – rekao je trener domaćih Marinko Mavrović.

Najljepši gol na utakmici u 39. minuti postigao je Korab Morina, s 10-ak metara špicom pod gredu nemoćnog Kovačevića.