17.03.2019. u 16:51
Radost domaćih trajala je samo četiri minuta jer je Čagalj u 61. minuti na nedozvoljeni način zaustavio Gavranovića pa je Strukan dosudio i treći jedanaesterac kojeg je ponovno Andrić pretvorio u vodstvo

Nogometaši Dinama pobijedili su u utakmici 25. kola Prve HNL  kao gosti Goricu s 2-1 (1-0)  i time još više učvrstili prvo mjesto na prvoligaškoj ljestvici.

Susret između prvoplasirane i šestoplasirane momčadi prvenstva ostat će zapamćen po tome što su sva tri zgoditka postignuta iz kaznenih udaraca. Prvi je dosuđen u 25. minuti, Marina je u kaznenom prostoru faulirao Andrića  koji se našao u izglednoj prilici za gol, a sudac Duje Strukan je bez razmišljanja pokazao na kazneni udarac kojeg je u vodstvo gostiju pretvorio Andrić.

Domaćini su do izjednačenja došli također iz kaznenog udarca nakon što je reprezentativni branič Marin Leovac s rukama oborio najopasnijeg napadača domaćih Zwolinskog, a Lovrić s bijele točke u 57. minuti izjednačio rezultat.

Radost domaćih trajala je samo četiri minuta jer je Čagalj u 61. minuti na nedozvoljeni način zaustavio Gavranovića pa je Strukan dosudio i treći jedanaesterac kojeg je ponovno Andrić pretvorio u vodstvo gostiju koji su novom pobjedom stigli na 64 boda, 20 više od druge ispred Rijeke koja ima utakmicu manje. Gorica je s 38 bodova na šestom mjestu s dva boda manje od petoplasiranog Hajduka.

Susret je odigran na Gradskom stadionu, a sudio je pred 4000 gledatelja Duje Strukan iz Splita.

Kraj
93' (Kraj)

Gotova je utakmica u Gorici. Dinamo je ovom pobjedom privremeno pobjegao Rijeci na 20 bodova prednosti.

Nadoknada
90' (Nadoknada)

Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

Žuti karton
86' (Žuti karton )

Požutio je i Lovro Majer.

Žuti karton
84' (Žuti karton )

Nije dugo bilo žutih kartona pa je Strukar sada opomenuo Gojaka.

Zamjena
84' (Zamjena)

Izlazi iz igre Zwolinski za Goricu, a ulazi Ronaldo Deaconu.

Zamjena
82' (Zamjena)

Igru napušta dvostruki strijelac Komnen Andrić, a ulazi u igru Bruno Petković.

80'

Čabraja je sjajno pucao s 20 metara za Goricu, ali lopta odlazi malo pored vrata.

Zamjena
75' (Zamjena)

Izlazi iz igre Gavranovic, a ulazi Kadzior.

Žuti karton
66' (Žuti karton )

Razmahao se Strukan žutim kartonima. Sada je u bilježnicu ušao Perić.

Zamjena
66' (Zamjena)

Izašao je Miya, a Dvorneković izašao.

Žuti karton
(Žuti karton )

Strukan je dao žuti karton Leovcu kod jedanaesterca za Goricu i Čaglju kod prekršaja nad Gavranovićem.

64'

Sjajna prilika za Goricu. Pucao je Lovrić, ali vratnica spašava Dinamo.

Gol
61' (Gol)

GOOOOL! Još jednom je s bijele točke bio siguran Andrić.

Penal
60' (Penal)

Novi penal za Dinamo. Čagalj je nakon udarca iz kuta srušio Gavranovića

Gol
58' (Gol)

GOOOOL! Leovac je skrivio najstrožu kaznu, a s bijele točke siguran je bio Lovrić.

Penal
57' (Penal)

Kazneni udarac za Goricu!

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Zamjena
(Zamjena)

Mario Šitum je ušao na početku drugog poluvremena umjesto Atiemwena.

Poluvrijeme
45' (Poluvrijeme)

Završilo je prvih 45 minuta. Nakon prvog poluvremena Dinamo vodi s 1:0. Strijelac za plave bio je u 25. minuti Andrić iz jedanaesterca.

43'

Lovrić je izveo slobodan udarac s 20-ak metara, ali je lopta otišla kraj Dinamovih vrata.

42'

Dinamo je dugo slagao akcija, pa je lopta stigla na lijevu stranu do Leovca. Branič plavih je pucao, ali je lopta otišla daleko od vratiju.

38'

Pokušala je Gorica visokim nabacivanjem s desne strane, ali je vratar Zagorac lagano pokupio loptu.

32'

Plavi su preuzeli kontrolu igre. Andrićev pogodak primirio je igrače domaće momčadi.

Gol
25' (Gol)

Goooool! Dinamo vodi s 1:0, a strijelac iz jedanaesterca bio je Andrić. Napadač plavih izborio je jedanaesterac nakon što ga je u šesnaestercu srušio Marina, koji je dobio žuti karton. Andrić je uzeo loptu i postavio loptu na bijelu točku te zabio za Dinamovo vodstvo.

20'

Dinamo se oslobodio početnog pritiska Gorice, ali nikako ne može složiti pravu akciju.

13'

Odlična prilika za Dinamo. Gojak je dobio loptu s lijeve strane i odmah pucao, ali je lopta otišla kraj vratnice.

12'

Zagorac je morao istrčati iz svog šesnaesterca i glavom otklonio opasnost.

4'

Gorica je prva zaprijetila. Lovrić je dobio loptu na desnoj strani, okrenuo se i pucao prema Dinamovim vratima. Zagorac je sjajno obranio pokušaj Lovrića.

Početak
1' (Početak)

Počela je utakmica, a sudi Duje Strukan iz Splita.

Dinamo čestitao rođendan navijačima plavih!

Svim generacijama Bad Blue Boysa želimo sretan 33. rođendan! Idemo zajedno u ovoj povijesnoj sezoni po obranu dvostruke krune!

Sastavi

Evo i sastava,

GORICA: Kahlina - Musa, Čagalj, Jovičić, Čabraja - Suk, Marina - Miya, Ndiaye, Lovrić - Zwolinski

DINAMO: Zagorac - Moharrami, Dilaver, Perić, Leovac - Šunjić - Atiemwen, Majer, Gojak - Gavranović, Andrić

Sportski direktor Gorice Mindaugas Nikoličius u Žalgirisu je osvojio četiri litavska prvenstva, šest kupova i pet superkupova za redom. Sad s Goričanima radi sjajan posao. Već ih je uveo u Prvu hrvatsku nogometnu ligu, sljedeći korak je Europa.

Razgovor sa sportskim direktoromGorice pročitajte OVDJE.

Dinamova trenera Nenada Bjelicu čekaju  utakmice hrvatske lige u kojoj je stvorio ogromnu, pa i nedostižnu bodovnu zalihu. Plavi imaju 17 bodova više od druge Rijeke i 19 više od trećeg Osijeka, a ta dva kluba danas igraju međusobni derbi (17.30).

Plavi se nakon Europe vraćaju domaćim obvezama. U 25. kolu Prve HNL nogometaši Dinamo igraju kod Gorice (15 sati). Tijek utakmice pratite na portalu Večernjeg lista.