Tomislav Pucar nije se uspio plasirati u finale jakog međunarodnog turnira Zagreb Open. U polufinalu ga je zaustavio Šveđanin Kristian Karlsson, 32. igrač na svjetskoj rang listi, koji je slavio sa 4:1 u setovima.
Nakon 1:1 u setovima u trećem je Šveđanin dobio na set razliku (12:10) a naš igrač nije se uspio oporaviti do kraja meča pa je zadnja dva seta uvjerljivo izgubio (7:11, 5:11).
- Od njega sam gubio zadnjih nekoliko mečeva tako da je on i bio favorit u ovom meču. Čak sam imao neke prilike da ga iznenadim, pogotovo u trećem setu kada sam vodio 10:9 na svoj servis. Karlsson cijeli susret nije napravio gotovo nijednu pogrešku – istaknuo je Pucar koji je jako zadovoljan nastupom u Zagrebu.
- Dobio sam nekoliko zaista dobrih igrača na putu do polufinala. Sada idem u Njemačku gdje moram odraditi nekakve sponzorske obaveze u klubu, a onda put Kine i Hong Konga gdje ću igrati na turnirima, zatim slijede Europske igre i tako dalje – istaknuo je Pucar.
Neven Karković, izbornik Hrvatske, pomno je pratio Pucarove nastupe.
- Više nema sumnje da je Tomo ušao u svjetski vrh. Ne u sam top, ali sigurno vrijedi za prvih 50 na svijetu. Pokazao je to pobjedama nad tri Japanca, od koja su dva igrača iznimno jaka i bili su to teški mečevi – naglasio je Karković.