Tottenham u gostima razbio Southampton

Chelsea - Tottenham
28.12.2016.
u 23:26

Tottenham se s 36 bodova zadržao na petom mjestu i na samo bod zaostatka od ljutog suparnika Arsenala koji je četvrti

U posljednjoj utakmici 18. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je slavio s uvjerljivih 4-1 (1-1) na gostovanju kod Southamptona.

Domaća momčad povela je već u 2. minuti pogotkom Nizozemca Virgila van Dijka, ali radost navijača Southamptona na St. Mary's stadionu kratko je trajala. U 19. minuti engleski reprezentativac Dele Alli postigao je izjednačujući pogodak, a Tottenham je preokret kompletirao u drugom poluvremenu.

Svojim osmim pogotkom ove sezone prvi strijelac Spursa Harry Kane donio je vodstvo gostima u 52. minuti, koje je mogao i podebljati samo šest minuta poslije. No, loše je izveo kazeni udarac i poslao loptu visoko preko vrata. Ipak, to nije bitnije utjecalo na konačan ishod dvoboja, jer su Korejac Son u 85. minuti i Dele Alli u 87. minuti svojim drugim pogotkom, donijeli uvjerljiv trijumf momčadi Mauricija Pochettina.

Tottenham se s 36 bodova zadržao na petom mjestu i na samo bod zaostatka od ljutog suparnika Arsenala koji je četvrti. Vodeći Chelsea ima 46 bodova, a slijede Liverpool s 40 i Manchester City s 39. Southampton je ostao na 24 boda i drži osmo mjesto. Na začelju su Sunderland s 14 te Swansea i Hull City sa po 12 bodova.