Hrvatska upisala drugi poraz na Eurobasketu, izgubili smo od Italije

ITA, Eurobasket 2022, Großbritanien vs Kroatien
EXPA/ laPresse/ #OK#
06.09.2022. u 23:04
Hrvatska košarkaška reprezentacija izgubila je od Italije sa 81:76 u četvrtoj utakmici na Eurobasketu.

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija izgubila je u susretu 4. kola skupine C EuroBasketa u Milanu od domaćina Italije sa 76-81 (17-22, 17-20, 25-13, 17-26).

Bila je to utakmica puna oscilacija s obje strane, da bi na kraju Italija zahvaljujući skokovima u napadu u ključnim trenucima stigla do pobjede.

Bojan Bogdanović bio je najefikasniji u sastavu Hrvatske sa 27 koševa, dok su Simone Fontecchio i Nicolo Melli ubacili po 19 za Italiju.

Hrvatska je slobodnim bacanjima Bogdanovića smanjila na 72-71 3:50 minuta prije kraja, no potom su Melli i Datome poentirali nakon što su skokovima u napadu popravljali promašaje suigrača zA 76-71. S druge strane, Matković je 1:36 minuta prije kraja promašio zakucavanje nakon skoka u napadu da bi Melli nakon još jednog skoka u napadu pogodio za 78-71 1:13 minuta prije kraja i rješenje susreta.

Nakon četiri kola i Italija i Hrvatska imaju po dvije pobjede i dva poraza.

Hrvatska će u posljednjem, 5. kolu u četvrtak od 14.15 sati igrati protiv Ukrajine, koja je na omjeru 3-1, a pobjedom u tom susretu još uvijek može i do drugog mjesta u skupini. Pobijedi li Hrvatska s devet ili više poena razlike završit će kao druga u skupini.

Prvo mjesto osigurala je Grčka sa 4-0, dok su Estonija sa 1-3 i Velika Britanija sa 0-4 ostale bez izgleda za plasman u osminu finala.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Italija
81-76
Hrvatska
Četvrto kolo Eurobasketa, 21:00, Milano, Italija
KRAJ

Kraj utakmice! Drugi poraz Hrvatske na Eurobasketu.

Ne možemo više to dostići, Talijani će pobijediti.

Šarić je u posljednjoj minuti pogodio tricu nade.

Teška situacija za Hrvatsku, imamo pet koševa zaostatka dvije i pol minute do kraja.

Melli je pogodio.

Bogdanović je pogodio oba slobodna i sada smo na samo minus jedan.

Matković je ubacio oba slobodna, na minus tri smo.

Ricci je pogodio tricu na drugoj strani.

Hezonja je odmah odgovorio tricom. Bravo.

Pajola je zabio tricu, 12:3 serija Italije.

Fontecchio je ubacio tri slobodna i vratio vodstvo Talijanima. Rezultat je 66:64.

Fontecchio je pogodio tricu i Talijani su na minus jedan.

Smith je pogodio iz teške situacije uz faul, a onda ubacio i slobodno. Vrlo važni koševi.

Zupcu je svirana tehnička, Melli je pogodio oba slobodna, a onda Fontecchio ubacio tricu. Najgora kombinacija i evo Talijana na minus jedan.

ČETVRTA ČETVRTINA

Održavamo prednost, vodimo za šest koševa (61:55).

Kraj treće četvrtine koju smo dobili rezultatom 25:13. Naša najbolja dionica u ovoj utakmici i trenutačno je 59:53.

Trica Bogdanovića, Hrvatska vodi 57:51 i to sada izgleda bolje. 23 koša Bogdanovića zasad.

Malo smo se odlijepili, imamo tri koša prednosti.

I dalje traje velika borba, Bogdanović je zabio za 52:51.

Šarić je zabio i Hrvatska je povela, no Talijani su odmah uzvratili. Igra se koš za koš.

Zubac je zakucao i tu smo! Hrvatska ima samo koš zaostatka (47:46).

TREĆA ČETVRTINA

Hrvatska je napravila seriju, Bogdanović je ubacio tricu i evo nas na minus dva (45:43).

POLUVRIJEME

Kraj druge četvrtine. Pali smo u završnici i Italija vodi 42:34.

Talijani su u naletu, napravili su seriju 9:0 i evo ih na plus šest. Hrvatska ima 13 izgubljenih lopti.

Polonara je pogodio tricu za 35:31.

Poveli smo 31:28, no Talijani su mini-serijom stigli do 32:31.

Bogdanović je pogodio i Hrvatska je povela. Imamo 29:28.

Trica Hezonje, Talijani vode 26:24.

DRUGA ČETVRTINA

Simon je sada zabio i evo nas na samo pola koša zaostatka (22:21).

Talijani održavaju prednost, imaju 22:17. Kod nas su zasad najbolji strijelci Bogdanović i Zubac sa po pet koševa.

Talijani imaju prednost, no nije to ništa što se ne može dostići. Trenutačno je 17:14.

Talijani su poveli 10:5, no onda je Šarić pogodio tricu.

Talijani su na početku utakmice poveli 5:2. Kod nas je zasad zabio samo Hezonja.

PRVA ČETVRTINA

Počela je utakmica, sretno Hrvatska.

IZJAVA MULAOMEROVIĆA

- Italija je odlična, dvorana će biti puna i mislim da će to biti motiv dečkima da izađemo i posebno, nakon ove utakmice koja nas je plasirala u Berlin, pokažemo još bolju igru i da se probamo opustiti.

Hrvatska može igrati protiv Srbije u osmini finala, a pobjedom protiv Italije to bi vjerojatno izbjegla.

Hrvatska se plasirala u osminu finala, a samo je pitanje s kim ćemo se križati u skupini D. Prvi ide na četvrtoga, drugi na trećega i obrnuto. Ovo je poredak u skupini D.

LJESTVICA

Ovo je poredak na ljestvici, Hrvatska ima dvije pobjede i poraz.

Današnji protivnik Hrvatske je Italija koja će igrati pred svojim navijačima u Milanu. Susret počinje u 21 sat.