Čilić pobijedio Simona u pet setova i ušao u četvrtfinale US Opena

Čilić Robredo
03.09.2014.
u 00:50

Marinu je to treći plasman u četvrtzavršnicu ovog turnira u karijeri, a pobijedio je Simona po prvi puta

Nakon pobjede protiv Kevina Andersona Marin Čilić danas je pobijedio i Francuza Gillesa Simonam te izborio četvrtfinale US Opena.

To je Čiliću treći plasman u četvrtzavršnicu ovog turnira u karijeri, i prva pobjeda nad Simonom.

Tijek meča: Čilić - Simon 5:7, 7:6, 6:4, 3:6, 6:3

5. set

>>Gotovo je! Marin Čilić je u četvrtfinalu! Marin je iskoristio servis za meč - 6:3.

>>U osmom gemu Marin radi novi pritisak na Simonov servis i ima prednost 0:30 a potom i do dvije break lopte - 15.40 i iskorištava prvu priliku, te dolazi do ključnog breaka za vodstvo 5:3! Marin će servirati za meč!

>>U šestom gemu Čilić je dobro zaprijetio Simonu na Francuzov servis, no ovaj se ipak uspio tijesno provući - 3:3

>>Nakon prva tri gema još smo bez breaka servisa. Oba igrača sada djeluju uvjerljivije na svom početnom udarcu - 2:1 vodi Marin

>>Prvi će servirati Marin Čilić. Simon je imao 15:30, ali Marin ipak mirno osvaja prvi gem - 1:0

4. set

>>Simon bez većih problema osvaja servis i četvrti set - 6.3. Odluka će pasti u petom i odlučujućem setu

>>Čilić je opasno živio i u osmom gemu, ali je na krjau uspio smanjiti na 3:5. Simon servira za 4. set

>>Francuz i dalje održava break prednosti i vodi 5:2, sve smo bliže petom setu

>> Simon je dobio tri uzastopna gema i ima vodstvo 4:1 u četvrtom setu

>> Oba tenisača bez problema su osvojili svoje servise i rezultat u četvrtom setu je 1:1

3.set

2. set

>> Drugi set otvorio je Marin Čilić i poveo 1:0

1. set

>> Simon je dobio svoj servi pa odmah oduzeo i Marinov i kod vodstva 6:5 servira za set

>>Nakon početnih breakova, oba tenisača drže svoje servise, Marin vodi 5:4, a Simon servira

>> Oba tenisača dobila su svoj servis i sada je rezultat 3:3 u prvom setu