26.11.2022. u 16:07
Poljska je nadjačala Saudijsku Arabiju, a Robert Lewandowski je upisao prvi zgoditak na svjetskim prvenstvima ikada

Poljski nogometaši pobijedili su Saudijsku Arabiju 2-0 (1-0) u drugom kolu skupine C svjetskog prvenstva, u utakmici s brojnim šansama na obje strane.

Prvi pogodak postigao je Piotr Zielinski u 39. minuti na asistenciju Lewandowskog, dok je Saudijska Arabija imala savršenu šansu za izjednačenje krajem prvog dijela, ali je tada udarac s bijele točke Al Dawsarija obranio poljski vratar Szczesny.

U drugom poluvremenu je Saudijska Arabija konstantno napadala i vrlo opasno prijetila, ali su isto tako igrači Poljske (Milik i Lewandowski) dva puta pogađali suparnički okvir vrata. Utakmica je, pak, riješena u 82. minuti kada su se poigravali Saudijci pred svojim vratima, a pogrešku je iskoristio Lewandowski za 2-0. Bio je to prvi pogodak najboljeg poljskog strijelca ikada na svjetskim prvenstvima. Ujedno njegov 77. u karijeri za reprezentaciju.

Soccer Football - FIFA World Cup Qatar 2022 - Group C - Poland v Saudi Arabia - Education City Stadium, Al Rayyan, Qatar - November 26, 2022 Poland's Robert Lewandowski celebrates scoring their second goal with teammates REUTERS/Molly Darlington Photo: MOLLY DARLINGTON/REUTERS

Od 20 sati utakmicu drugog kola ove skupine C igraju Argentina i Meksiko što je prvi veliki izazov za Argentince koji ispadaju s prvenstva u slučaju poraza. Na ljestvici Poljska ima četiri, Saudijska Arabija tri, Meksiko jedan bod, dok je Argentina na nuli.

Treće kolo skupine C na rasporedu je 30. studenoga, a od 20 sati će igrati Poljska i Argentina te Saudijska Arabija i Meksiko.

Kraj
90+7' (Kraj)

Sampaio je svirao kraj utakmice, Poljska je nakon remija upisala pobjedu u drugom kolu.

90+6'

Kanno ostaje i bez počasnog pogotka, udarac s distance odlazi pokraj lijeve stative poljskog gola.

Nadoknada
90' (Nadoknada)

Sedam minute igrat će se sudački dodatak.

90'

Velika prilika za Poljsku! Lewandowski je izbio sam pred Al Owaisa i htio ga prebaciti, nije uspio za drugi pogodak.

Gol
82' (Gol)

GOOOOOL Poljska je vrlo blizu tri boda! Lewandowski je zabio 77 .gol za reprezentaciju i prvi na svjetskim prvenstvima. Iskoristio je veliku pogrešku Al Malkija i lagano poentirao.

79'

Al Malki gađa s ruba šesnaesterca, bilo je to vrlo blizu vratnice Sczcesnog.

Info
76' (Info)

Nešto više od 40 tisuća gledatelja, stadion je gotovo u potpunosti ispunjen.

Zamjena
71' (Zamjena)

Piatek ulazi umjesto Milika.

66'

Lewandowski je opet prvi na ubačaju, ali je pogodio vratnicu, drugi puta Poljaci u par minuta milimetrima od gola!

Zamjena
65' (Zamjena)

Al Ghannam mijenja Al Breika.

63'

Greda je spasila Arabijce! Milik je pogodio okvir gola na ubačaja sa strane.

Zamjena
62' (Zamjena)

Kaminski ulazi umjesto Zielinskog.

60'

Redaju se prilike pred poljskim golom, Al Dawsari se našao u dobroj prilici, no ljevicom puca preko gola.

55'

Velika prilika za Saudijsku Arabiju! Nakon velike gužve u šesnaestercu Poljske do lopte je stigao Al Dawsary, no Szczesny bilježi još jednu vrhunsku obranu.

51'

Atraktivan pokušaj škaricama Al Shehrija, ali nije zabio izjednačujući pogodak.

Zamjena
46' (Zamjena)

Jedna zamjena kod Saudijske Arabije, Al Abed je ušao umjesto Al Naeija.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme na Education Cityu.

Poluvrijeme
45+10' (Poluvrijeme)

Brazilski sudac je odsvirao kraj uzbudljivog prvog dijela, Poljaci vode pogotkom Zielinskog, Arabija je promašila kazneni udarac. Idemo na predah.

Žuti karton
45' (Žuti karton )

Nakon nekog vremena još jedan žuti, Al Amri je opomenut nakon prekršaja nad Lewandowskim.

Nadoknada
45' (Nadoknada)

Igrat će se 10 minuta sudačke nadoknade.

Promašeni penal
45' (Promašeni penal)

Al Dawsari je promašio kazneni udarac, Sczcesny sjajni brani! Al Burayk je nakon toga utrčao i pucao, no poljski vratar pokazuje svoju klasu i opet upisuje obranu.

VAR - Video Assistant Referee
44' (VAR - Video Assistant Referee)

Sudac Sampaio je provjeriti potencijalni penal za Saudijce, bit će na kraju jedanaesterac!

Gol
39' (Gol)

GOOOOOL Poljska je povela! Samo mala neopreznost obrane Arabije je kažnjena, Piotr Zielinski iz Napolija je propucao vratara Al Owaisa na asistenciju Roberta Lewandowskog.

Ozljeda
37' (Ozljeda)

Stoper Al Boleahi se ozlijedio u duelu s Lewandowskim, ali liječnička služba je riješila problem s rukom.

34'

Puno je trke i nervoze na utakmici, ali nema promjene rezultata, a niti nekih konkretnih akcija.

26'

Bielik je nakon kornera opasno pucao glavom, ali Shehri je blokirao u zadnji trenutak.

25'

Navijači Saudijske Arabije pozdravljaju pljeskom angažman i borbenost svojih reprezentativaca, pitanje je mogu li ovim tempom nastaviti cijelu utakmicu.

Žuti karton
20' (Žuti karton )

Sampaio se 'raspištoljio' s kartonima, Al Malki je prigovarao brazilskom sucu i ušao u bilježnicu.

Žuti karton

Zaredalo se s javnim opomenama, zbog povlačenja je požutio Milik.

Žuti karton
16' (Žuti karton )

Branič Poljske Matty Cash zaradio je žuti karton zbog preoštrog starta, prvi karton na utakmici dobio je Kiwor minutu ranije.

13'

Kanno je sada opasno zaprijetio, prva prava lopta prema vratima, udarac je bio jak i pod gredu, ali Sczcesny odlično brani!

7'

Nakon poprilično početka utakmice prvi su zaprijetili Saudijci. Udarac Al Buraikana odbijen je u korner.

5'

Saudijska Arabija je jako motivirana, izbornik Renard je odmah naredio visoki presing.

1'

Brazilski sudac Sampaio dao je znao za početak utakmice.

ZVIJEZDA ARABIJE

ZVIJEZDA POLJSKE

LJESTVICA

POČINJEMO

Dobar dan, nastavljamo druženje sa svjetskim prvenstvom u Kataru. Poljska i Robert Lewandowski nakon remija s Meksikom mora po pobjedu protiv Arabije koja je senzacionalno slavila nad Argentinom.