Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

83'

Petković je sjajno prošao po desnoj strani, ali na njegovu loptu nije stigao Ademi.

Gol
79' (Gol)

Gol za Dinamo! Mišić je sjajno ubacio iz slobodnjaka,a Petković još bolje skočio i s 12 metara udaljenosti glavom proslijedio loptu u mrežu. Izjednačenje u Maksimiru.

74'

Evo i Osijek je nešto napravio. Mierez je pobjegao obrani Dinama i malo iskosa šutirao, Livaković je to odbio u korner.

Zamjena
73' (Zamjena)

Izlazi Fiolić kod Osijeka, ulazi Hiroš.

72'

Leovac je tukao nakon što je smirio loptu na prsa, ali preko vrata.

70'

Dinamo u drugom dijelu pritišće Osijek i želi zabiti gol za izjednačenje. Gosti se uglavnom brane.

Zamjena
67' (Zamjena)

Krznar radi nove dvije zamjene - Menalo ulazi umjesto Moharramija, a oporavljeni kapetan Ademi će umjesto Gojaka.

59'

Bjelica još mijenja. Bralić i Mierez su u igri, izlaze Gržan i Topčagić.

55'

Prilika za Dinamo! Moharrami je odlično ubacio za Petkovića koji tuče glavom, ali za malo pored gola.

53'

Dobra situacija za Dinamo. Petković je spustio loptu Gojaku koji je loše tukao.

Zamjena
46' (Zamjena)

Počeo je nastavak, oba trenera napravila su promjene na startu drugog dijela. Leovac umjesto Franjića kod Dinama, a Jugović umjesto Ndockyta u momčadi Osijeka.

Poluvrijeme
45' (Poluvrijeme)

Nakon 45 minuta igre na odmor Dinamo odlazi s boljom statistikom iz igre, ali Osijek odlazi s pogotkom Fiolića iz 16. minute i vrijednih 1-0

44'

U samoj smo završnici prvog poluvremena, rezultat je 0-1, a igra je prilično zatvorena.

36'

Nema nekih spektakularnih akcija u nastavku prvoga dijela. Čini se kako se Bjeličina taktika "bedema" isplatila. Nakon pogotka Osijek se ponovno prebacio u defenzivu. Ipak, Dinamo pritišće i dalje.

Sedam udaraca Dinama od toga tri u okvir vrata, dok kod Osijeka jedan udarac, ali gola vrijedan.

31'

Dobra akcija Dinama, ali udarac završava pored vrata.Bartolec nije uspio zaustaviti Oršića koji je zatim proigrao Franjića, on se sjurio prema golu i šutirao, no ipak izvan okvira.

27'

Nakon više od polovice prvoga dijela Dinamo uvjerljivo dominantniji, no prednost je na strani Osijeka.

U posjedu to izgleda ovako: Dinamo 83% - Osijek 17%

Gol
16' (Gol)

GOOOL!

Osijek vodi 1:0. Strijelac je bivši igrač Dinama Ivan Fiolić.

Veznjak Osijeka na astistenciju Topčagića našao se u nekoliko poteza pred vratima Livakovića, ali pogodak nije slavio.

Korner
10' (Korner)

Poslije kornera je Mišić pronašao usamljenog Franjića u srcu šesnaesterca Osijeka, ali ovaj nije uspio dobro zahvatiti loptu.

7'

Očekivano Dinamo je preuzeo posjed i napada žestoko, dok je Osijek u utakmicu krenuo prilično defenzivno,

4'

Iako je riječ o derbiju, Maksimirske tribine su tužno prazne unatoč sunčanom danu.

O tome smo pisali i OVDJE.

3'

Prva prilika Dinama. Na vratima Osijek Marko Malenica dočekao je ubačaj u sredinu Mislava Oršića. Nakon kojeg je Mišić izveo korner iz kojeg je Dinamo još jednom u ranoj fazi zaprijetio vratima Osijeka

Početak
POČETAK (Početak)

Počela je utakmica!

Info
VIKEND DERBIJA (Info)

U tijeku je zagrijavanje, a susret počinje u 15:00 sati.

20.11.2021., stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 16. kolo, GNK Dinamo - NK Osijek. Rasmus Steensbaek Lauritsen, Marko Tolic.

Osim ovog dvoboja za vikend nas očekuje još jedan derbi. Sutra od 17:30 Rijeka na Rujevici dočekuje Hajduk.

Info
POSTAVE (Info)

OSIJEK: Malenica, Bartolec, Lončar, Škorić, Bočkaj, Nejašmić, Žaper, Ndockyt, Fiolić,Gržan, Topčagić

DINAMO: Livaković, Moharrami, Šutalo, Theophile-Catherine, Franjić, Mišićc, Gojak, Ivanušec, Petković, Oršić, Andrić

Info
ZANIMLJIVOSTI (Info)

Utakmicu sudi Splićanin Duje Strukan koji je u ovoj sezoni sudio ukupno 8 susreta i podijelio 40 žutih kartona.

20.11.2021., stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 16. kolo, GNK Dinamo - NK Osijek. Sudac Duje Strukan.

Dodajmo i da Osječani u Zagrebu nisu pobijedili od travnja 2018. godine. Posljednji međusobni susret Dinamo i Osijek odigrali su u Gradskom vrtu, a tada su Modri slavili rezultatom 2:0.

Info
TABLICA (Info)

U nikad napetijoj HNL sezoni, Dinamo trenutno drži treću poziciju na ljestvici sa 27 osvojenih bodova, ali i dvije utakmice manje, dok je Osijek drugi sa 30 bodova i utakmicom manje, s tim da je Osijek u zadnje tri utakmice upisao isto toliko pobjeda, dok Dinamo prolazi krizu.

U posljednja tri susreta Modri su uspjeli svladati tek Goricu (2-0), dok su utakmici s Istrom podijelili bodove, a u zadnjem kolu iznenađujuće ostali bez sva tri boda protiv Lokomotive.

Zbog toga je ova utakmica poseban ispit za trenera Damira Krznara. Ukoliko pobijedi kupit će si malo mira u kući, no u slučaju poraza sve su glasnija nagađanja o njegovom odlasku, a kao jedan od mogućih nasljednika već se spominje bivši trener Rijeke i slovenski izbornik Matjaž Kek.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Info
NAJAVA (Info)

BJELICA IDE PO PRVO MJESTO U HNL-U

Nakon reprezentativnih akcija vratio nam se HNL, i to odmah u najboljem mogućem izdanju. Dinamo Damira Krznara na Maksimiru dočekuje Osijek Nenada Bjelice.

Bjeličin povratak u Maksimir uvijek je zanimljiv, a Osječani bi pobjedom potvrdili da su ozbiljan kandidat za naslov prvaka.