08.08.2024. u 20:23
Hajduk u prvoj utakmici 3. pretkola Konferencijske lige odigrao 0:0 kod Ružomberoka.
Ružomberok
0-0
Hajduk
3. PREKOLO KONFERENCIJSKE LIGE, 18:30, Ružomberok, Slovačka
Kraj
KRAJ (Kraj)

Kraj utakmice! Susret je završio 0:0 , uzvrat je za tjedan dana.

90'

Igrat će se pet minuta nadoknade.

90'

Fenomenalna lopta Rakitića za Melnjaka koji ipak nije dobro reagirao.

Zamjena
88' (Zamjena)

Sigur je ušao umjesto Pukštasa.

Žuti karton
87' (Žuti karton )

Žuti za Uremovića.

79'

Krovinović je sada opasno tukao, vratar Ružomberoka to brani.

Zamjena
74' (Zamjena)

Nova promjena kod Hajduka. Ulaze Rakitić i Durdov, izlaze Livaja i Sahiti.

72'

Utakmica je nakratko prekinuta zbog bakljade navijača Hajduka.

70'

Hajduk sve više pritišće, domaćini se brane.

Zamjena
61' (Zamjena)

Promjena u Hajduku. Ulaze Perišić i Trajkovski, izlaze Sanyang i Kalik.

55'

Gledamo istu igru kao u prvom poluvremenu, igra se uglavnom na sredini terena i malo se toga događa.

46'

Počeo je nastavak, nema promjena ni u jednoj momčadi.

POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, rezultat je 0:0.

45'

Minuta sudačke nadoknade.

37'

Slovaci su stvorili gužvu pred vratima Hajduka, ali nema gola.

30'

Pukštas je zabio, ali je pogodak poništen zbog zaleđa.

17'

Domaćini su imali sjajnu šansu nakon brze kontre, ali je Chrien promašio prazan gol.

11'

Prošlo je prvih 10-ak minuta utakmice, Hajduk je bolji, ali još nema prave prilike.

1'

Počela je utakmica!

Ružomberok

Fruhwald, Gabriel, Maly, Mojžiš, Gomola, Madlenak, Luteran, Lavrinčik, Hladik, Domonkos, Chrien.

HAJDUK

Lučić, Moufi, Uremović, Prpić, Melnjak, Krovinović, Pukštas, Kalik, Sanyang, Sahiti, Livaja.

POZNATI SASTAVI

Poznati su sastavi momčadi. Kao što se najavljivalo, trener Hajduka Gennaro Gattuso napravio je iznenađenje i Rakitića i Perišića ostavio na klupi.

Pobjednik ovoga dvoboja u play-offu će igrati protiv boljeg iz susreta armenskog Noaha i grčkog AEK-a. Armenci u prvoj utakmici slavili s 3:1.

– Očekuje nas jako teška i neugodna utakmica. Na papiru smo bolja momčad, ali to ništa ne znači ako to ne prenesemo na teren. U modernom nogometu lake utakmice ne postoje. Prije 10-15 godina bilo je drukčije. Male ekipe danas jako dobro treniraju i mogu svakome zagorčati život – kazao je Hajdukov trener Gennaro Gattuso

Ružomberok je u natjecateljskom ritmu još od 11. srpnja, pa je već odigrao pet utakmica ove sezone. U Europi je izbacio kazahstanski Tobol (5:2, 0:1) te ispao od Trabzonspora (0:2, 0:1), a u prvenstvu je remizirao s Duklom iz Banske Bistrice (1:1).

Hajduk će tek drugi put u svojoj dugoj i bogatoj europskoj povijesti igrati protiv slovačkoga kluba. Prvi put zbilo se to u ljeto 2009. godine, kada je šokantno ispadanje bijelih od Žiline (0:1, 1:1) u 3. kvalifikacijskoj rundi Europske lige prouzrokovalo ogromne tektonske poremećaje na Poljudu. Tadašnji trener Ivica Kalinić završio je u bolnici zbog srčanih tegoba neposredno nakon završetka utakmice sa Žilinom (i tako završio trenersku karijeru), a predsjednik Mate Peroš hitno je bio odstupio s dužnosti.

Hajduk je prema kladionicama danas favorit protiv Slovaka; pobjeda bijelih nosi koeficijent 1,90, a pobjeda Ružomberoka 3,80. Kompletan igrački korpus Ružomberoka na Transfermarktu procijenjen je na samo 6,68 milijuna eura, a cijeli Hajduk na 50,71 milijuna eura. Ružomberok, nogometni klub iz istoimenoga grada na sjeveru Slovačke, u prošloj je sezoni bio petoplasirana momčad prvenstva, a u Konferencijsku ligu plasirao se kao pobjednik Kupa – u finalu je svladao Spartak iz Trnave.

Ovo je prva utakmica 3. pretkola Konferencijske lige. Susret se igra u Slovačkoj od 18:30, a uzvrat je za tjedan dana na Poljudu.