HRVATSKA - GRČKA

UŽIVO Što se događa? Hrvatska vodila pa primila dva gola u jednoj minuti! Ništa od izravnog plasmana na Euro

Susret Hrvatske i Grčke u kvalifikacijama za Europsko U-21 prvenstvo
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL
15.10.2024. u 16:49
Dvoboj mladih nogometnih reprezentacija Hrvatske i Grčke u kvalifikacijama za Euro 2025. godine pratite u tekstualnom prijenosu na portalu Večernjeg lista
Kvalifikacije za Euro U-21, 18.00, Gradski stadion, Koprivnica
55'

Grci će svim silama nalaviti po prijeko potreban preokret. Bilo bi savršeno da zabijemo prije njih.

Žuti karton
53' (Žuti karton )

Žuti karton zbog opasne igre dobio je Belcar.

52'

Beljo je poslao asistenciju za Ivanovića koji loptu iz dobre pozicije šalje nebu pod oblake.

48'

Ni iz čega su Grci umalo preokrenuli rezultat nakon nevjerojatne greške Bazrića, ali Koutsias puca izravno u Čavlinu.

46'

Počinje drugo poluvrijeme.

45'

Poluvrijeme. U međuvremenu je završila utakmica u Lodzu. Nažalost, Poljska i Njemačka remizirale su rezultatom 3-3 te je sasvim jasno kako će u najboljem slučaju Hrvatska u dodatne kvalifikacije za Euro 2025.

Gol
45' (Gol)

Bakoulas je zabio nakon povratne lopte ponovno Kourfalidisa po ulasku u kazneni prostor. Kakav dvostruki šok u završnici prvog poluvremena, u minuti ispuštena dva gola prednosti.

Gol
45' (Gol)

U trećoj minuti sudačke nadoknade Grci su smanjili. Kostoulas je zabio nakon ubačaja Kourfalidisa s desne strane za 2-1.

45'

Igrat će se još 4 minute sudačke nadoknade. U međuvremenu je zbog ozljede iz igre izašao Prpić, a zamijenio ga je Bazrić.

Žuti karton
41' (Žuti karton )

Žuti karton je zbog prekršaja dobio Soldo.

Gol
34' (Gol)

HRVATSKA JE POVEĆALA VODSTVO!!!!!!!!! IVANOVIĆ JE PUCAO, LOPTA MU JE PREŠLA PREKO NOGE, ALI JE DOŠLA DO BELJE KOJI JE ZABIO ZA 2-0!

29'

Težak sudar glavama između Valinčića i Kostisa. Medicinska pomoć je obojici potrebna.

24'

Je li ovo moguće??? Pomoćni sudac je zbog nepostojećeg zaleđa poništio gol Belje, a VAR-a nema!

Žuti karton
23' (Žuti karton )

Evo i prve javne opomene. Dobio ju je Kostis zbog prekršaja.

20'

Koutsias je prošao pored Vuškovića i zapucao, ali u blok i bit će korner.

19'

Loše vijesti dolaze iz Lodza. Poljska je u 58. minuti izjenačila na 3-3 protiv Njemačke.

18'

Prpić je umalo natjerao suparnika na autogol. Ovo je bilo blizu.

Gol
15' (Gol)

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! LUKAAAAAAAAAAS KAČAVENDAAAAAAAAAAA REALIZIRAO JE ZICER NAKON PANIKE U OBRANI GRČKE. PO TRENUTNIM REZULTATIMA IZRAVNO PROLAZIMO NA EURO.

14'

Grci stvaraju velike probleme prilikom ulaska pred kazneni prostor malih vatrenih. Na sreću, zasad bez pravog učinka.

9'

U međuvremenu, Poljska je smanjila protiv Njemačke na 3-2, dok je Mađarska povela protiv Belgije 1-0.

7'

Mouzakitis je nakon odbijanca od Vuškovića zapucao prema golu, ali Čavlina brani.

5'

Ispitivanje snaga na početku utakmice.

Početak
1' (Početak)

Utakmica je počela. U isto vrijeme ćemo uz ovu utakmicu pratiti i utakmice iz Lodza i Heverleeja. Vijesti iz Lodza su odlične. Poljska i Njemačka ulaze u drugo poluvrijeme, Nijemci vode 3-1. Belgija i Mađarska svoju utakmicu također tek počinju.

SASTAVI

HRVATSKA: Čavlina - Valinčić, Vušković, Prpić, Hrgović - Kačavenda, Belcar, Soldo, Vidović - Ivanović, Beljo

GRČKA: Balomenos - Koutsouglas, Konstantopoulos, Kostis, Apostolopoulos - Bakoulas, Kourfalidis, Mouzakitis - Kostoulas, Koutsias, Niarchos

KALKULACIJE

Sve je jasno. Pobijedi li Hrvatska danas Grčku ili osvoji barem bod, bit će sigurno druga u skupini i imat će osigurane barem dodatne kvalifikacije u studenom. Teoretski, može se dogoditi da bude među tri najbolje drugoplasirane reprezentacije iz svih skupina koje također na Euro idu izravno, no za to se trebaju poklopiti sljedeći rezultati: Uz našu pobjedu protiv Grčke, Njemačka mora pobijediti Poljsku (17h), a Belgija ne smije slaviti protiv Mađarske (18h). Poraz od Grčke sigurno nas spušta na treće mjesto i ostavlja bez ikakve mogućnosti za nastup na kontinentalnoj smotri.

LJESTVICA

Evo kako uoči zadnjih 90 minuta izgleda ljestvica naše skupine

Standings provided by Sofascore
POČETAK

Lijepi pozdrav, poštovani čitatelji i pratitelji portala Večernjeg lista. Danas ćemo saznati hoće li naša mlada nogometna reprezentacija, ona do 21 godine, nastaviti svoj put uspjeha stvaranog posljednjih godina. Na redu je zadnja utakmica kvalifikacija za Euro koje će se održati sljedeće godine, a današnji protivnik je Grčka u Koprivnici. Sve pojedinosti pratite uz nas...