29.08.2024. u 21:25
Nakon remija na Rujevici rezultatom 1:1, Rijeku je izgubila 5:0 od Olimpije. To joj je najteži poraz u Europi.
Olimpija
Florucz 2', Thalisson 13', Kojić 35', Thalisson 45', Schwaizer 47'
5-0
Rijeka
Play-off kvalifikacija za Konferencijsku ligu, 19:00, Ljubljana, Slovenija
KRAJ

Kraj utakmice! Rijeka je doživjela najteži poraz u Europi i oprašta se od Konferencijske lige.

85'

Ostalo je još pet minuta i sudačka nadoknada do kraja utakmice. Ovdje je sve davno riješeno, Rijeka ispada iz Europe, a uz to će platiti ogromnu kaznu Uefi.

74'

Andrić umjesto Ivanovića kod Rijeke.

70'

Ritam utakmice je sasvim pao nakon nereda i prekida. Obje momčadi čekaju kraj susreta.

NASTAVAK UTAKMICE

Policija je ispraznila tribinu s navijačima Rijeke. Susret se nastavlja, 62. je minuta.

Tribina s navijačima Rijeke sada se prazni. Bit će potrebno 20-ak minuta za to nakon čega bi se susret trebao nastaviti.

PREKID

Navijači Rijeke bacaju baklje i pokušavaju ući na teren, utakmica je prekinuta.

61'

Armada je bakljama zasula travnjak i utakmica je nakratko prekinuta.

Žuti karton za Schwaizera.

Gol
47' (Gol)

Gol za Olimpiju! Schwaizer je zabio glavom i to je peti gol za Olimpiju. Igrači i navijači Rijeke sada žele samo da ovo završi.

Zamjena
46' (Zamjena)

Počeo je nastavak. Teško je očekivati da Rijeka može nešto napraviti. Radeljić, Devetak, Fruk i Hodža su izašli, Majstorović, Bogojević, Djouahra i Selahi ušli.

Gol
45' (Gol)

Gol za Olimpiju! Thalisson je zabio i četvrti gol za Olimpiju. Katastrofa Rijeke.

Žuti karton
38' (Žuti karton )

Požutio je Radeljić.

Gol
35' (Gol)

Gol za Olimpiju! Pašalić je izgubio loptu koju je dobio Kojić. Mladi napadač Olimpije krenuo je sam, zaobišao Zlomislića i zabio za velikih 3:0.

25'

Rijeka se oporavila od početnog šoka i sada dominira na terenu.

17'

Kojić je sada bio u sjajnoj poziciji, no promašio je cijela vrata. Opet slaba reakcija obrane Rijeke.

Gol
13' (Gol)

Gol za Olimpiju! Thalisson je ostao sam na drugoj vratnici nakon što je zaspala obrana Rijeke. Katastrofalan početak hrvatske momčadi.

Žuti karton
10' (Žuti karton )

Požutio je i Talisson na drugoj strani.

Žuti karton
8' (Žuti karton )

Žuti karton za Jankovića.

Gol
3' (Gol)

Gol za Olimpiju! Ipak je gol, tako je odlučio sudac nakon pregleda snimke. Strijelac je Florucz, loš početak Rijeke.

2'

Slovenci su zabili, no nema gola jer je bilo zaleđe.

1'

Počela je utakmica!

TAKTIČKE POSTAVE

Ovako će momčadi taktički izgledati.

RIJEKA

Zlomislić - Smolčić, Galešić, Radeljić, Devetak - Petrovič - Pašalić, Hodža, Fruk, Janković - Ivanović

OLIMPIJA

Vidovšek - Silva, Ratnik, Muhamedbegović, Sualehe - Florucz, Doffo, Thalisson, Agba - Lucas, Kojić

Rijeka je nakon susreta s Olimpijom u domaćem prvenstvu nadigrala Osijek (2:0). S druge strane Olimpija je u najvećem derbiju tamošnjeg nogometa remizirali s Mariborom (1:1). Put slovenskog kluba prema natjecanjima Uefe bio je nešto uspješniji. Najprije su u drugome pretkolu Konferencijske lige s 4:1 izbacili ukrajinski Polissya Zhytomyr, a zatim s 4:0 i moldavski Šerif. Danas će biti jasno tko ostaje kod kuće, a tko ide u Europu. Televizijski prijenos utakmice u Ljubljani možete pratiti putem kanala Max Sport 1 od 19 sati.

Porazom od Šveđana prije prolaska u play-off Europa lige, Rijeka nije uspjela osigurati nastup u skupini Konferencijske lige. Ipak, sada imaju dobru priliku popraviti dojam i plasirati se u europsko natjecanje. U svojoj je povjesti klub s Kvarnera četiri puta nastupio u grupnoj fazi Europa lige. Prvi puta je to bilo prije 11 godina.

Rijeka se ove godine ne provodi najbolje u nastojanjima da dođu do europskih natjecanja. Dobro je započela svladavši rumunjskog drugoligaša Crovinul rezultatom 1:0. Zatim su u trećem kolu kvalifikacija za Europa ligu ispali do švedskog Elfsborga ukupnim rezultatom 3:1, a dva dana prije uzvrata otkaz je dobio trener Željko Sopić.

Nogometaši Rijeke će na ljubljanskom stadionu Stožice večeras u 19 sati igrati uzvratni susret play-offa Konferencijske lige protiv Olimpije. Nakon remija na Rujevici rezultatom 1:1, Rijeku čeka izazovan posao protiv neočekivano tvrdog slovenskog kluba. U prvoj su utakmici zabili Franjo Ivanović (33') i Pedro Lucas Schwaizer (pen. 76').