10.08.2023. u 21:54
U četvrtak će se od 20 sati igrala su se dva susreta trećega pretkola Konferencijske lige. Osijek je otputovao u Tursku, gdje je Adana slavila s visokih 5:1. Rijeka je na dalekom sjeveru igra protiv farskog B36 Torshavna nastavila svoj pobjednički niz rezultatom 3:1. Nakon što su u prošlome pretkolu pobijedili Dukagjini i ZTE, hrvatske momčadi s mješovitim uspjehom nastoje napraviti još jedan korak ka velikoj hrvatskoj sezoni na europskim travnjacima
Adana
5-1
Osijek
OSIJEK - ADANA; RIJEKA - B36, 20:00, Adana, Turska; Torshavn, Farski Otoci
Kraj
(Kraj)

90' - Kraj utakmice u Adani!

Kraj
(Kraj)

90' - Završila utakmica na Farskim otocima! Rijeka slavi u prvom susretu trećega pretkola!

Kraj
(Kraj)

90' - Još pet minuta u Turskoj.

Gol
(Gol)

88' - Stjepan Radeljić konačno podebljava vodstvo Rijeke!

Gol
(Gol)

88' - Yusuf Erdoğan zabija peti gol za Adanu. Osijek je na koljenima.

84'  - Fruk dodaje Grgiću, no udarac je blokiran. Korner za Rijeku

79' - Pašalić pokušava iznenadnim šutom s 30 metara, ali lopta odlazi previsoko.

Žuti karton
(Žuti karton )

77' - Egilsson požuti kod domaćih zbog starta na Hodžu.

Gol
(Gol)

73' - Svensson ruši Lovrića klizećim startom u kaznenom prostoru. Šime Gržan je siguran kod izvođenja penala i zabija prvi gol za Osijek.

67' - Branič Torshavna čini pogrešku i Rijeka sječe dodavanje. Fruk se izborio za udarac, ali brani vratar domaće momčadi.

Gol
(Gol)

67' - Cherif Ndiaye zabija iz penala. Teški trenuci za Osijek.

Žuti karton

65' - Brlek dobiva žuti karton. Slijedi ga i žuti karton za Lovrića zbog prigovora.

61' - Ivanković došao do lopte i uposlio Jankovića. Igrač Rijeke pokušava pucati iz prve, no nije precizan. Nastavljaju se dobre akcije bez realizacije.

57' - Osijek se ne predaje! Bukvić se probija po desnoj strani. Puca, ali Karačić odbija u korner.

Žuti karton

59' - Start Selahija s leđa na Nielsena. Požutio je igrač Rijeke.

Zamjena
(Zamjena)

51' - Angarsson izlazi kod Torshavna. Nielsen ulazi.

Gol
(Gol)

52' - Cherif Ndiaye pogađa za povećanje vodstva Adane. Prošao je Barišića i zatim svladao vratara Osijeka.

46' - Osijek izgleda nešto bolje u drugom poluvremenu. Mierez puca sa 16 metara, ali lopta odlazi previsoko.

Gol
(Gol)

47' - Bruno goda zabija za vodstvo Rijeke!

46' - Počelo drugo poluvrijeme u Turskoj.

46' - Počelo drugo poluvrijeme na Farskim otocima.

Poluvrijeme
(Poluvrijeme)

45' + 6 - Gotovo poluvrijeme u Turskoj.

45' + 5 - Dvije sjajne prilike za Turke. Prvi udarac ide pored vrata, drugi brani Malenica.

Poluvrijeme

45' + 3 - Završilo poluvrijeme u Torshavnu.

45+2' - Osijek u prilici na kraju poluvremena. Mierez stiže na ubačaj i puca glavom, ali promašuje vrata domaće momčadi.

Nadoknada
(Nadoknada)

45' - Dvije minute nadoknade na Farskim otocima.

Nadoknada
(Nadoknada)

45' - U Adani se igra pet minuta nadoknade.

Gol
(Gol)

41' - Nakon ubačaja Veige, igrač Torshavna igra rukom. Sudac pokazao na bijelu točku, a Janković zabija za izjednačenje.

36' - Osijek uspio napasti Adanu. Probija se po lijevoj strani domaće obrane, no Caktaš loše puca. Veliko vodstvo Adane ostaje netaknuto.

Gol
(Gol)

32' - Hannes Agnarsson za vodstvo Torshvana! Przybylski ubacije s lijeve strane, a lopta dolazi do domaćeg napadača koji puca iz prve i pogađa.

29' - Ivanović prima dugu loptu i ostavlja ju za Selahija koji puca iz prve, no šalje loptu preko vrata domaće momčadi.

25' - Rijeka i dalje opasna. Pašalić sa 16 metara gađa vrata domaćina, ali lopta prolazi tik pored gola.

17' - Janković bio u dvije dobre akcije. Najprije ušao u kazneni prostor i ubacio po zemlji za Ivankovića koji promašuje gol. U idućoj akciji prolazi braniče protivničke momčadi. Pašalić pucao no Egilsson blokira u posljedni čas.

Gol
(Gol)

16' - Napadi Adane su se isplatili. Mierez gubi loptu na sredini terena, a Yusuf Sari izvlači se na desnoj strani. Malenica brani prvi pokušaj, no lopta se odbija i Sari zabija za povećanje vodstva.

11' - Janković pokušava dvaput. Jednom u ruke protivničkog vratara, drugi put preko gola.

9' - Goda ubacuje s lijeve strane. Lopta preletila Pašalića i Selahija.

7' - Osijek i dalje pod opsadom domaćina. Sari se probio po desnoj strani i pucao. Lopta odlazi preko Osijekovih vrata.

2' - Rijeka teško živi na početku. Skandari pokušao ubaciti, ali pogodio prečku riječkih vrata.

Gol
(Gol)

3' - Adana ušla u rano vodstvo. Jonas Svensson pucao s 30-ak metara i naciljao prostor uz samu stativu.

2' - Osijek krenuo u prvi napad. Gržan ubacio s desne strane, ali Nejašmić radi prekršaj u napadu prilikom zračnog duela s protivničkim igračem..

Početak
(Početak)

1' - Počele su utakmice Osijek - Adana i Rijeka - B36.

Sastavi

Osijek - Adana

Adana: Karačić - Svensson, Manev, Guler, Rodrigues - Stambouli, Akbaba - San, Belhanda, Akintola - Ndiaye

Osijek: Malenica - Gržan, Barešić, Mkrčjan, Drambajev - Nejašmić, Brlek, Jugović - Caktaš, Mierez, Pušić

Rijeka - B36

B36: Lamhauge - Jonsson, Nattestad, Egilsson - Solheim, Przybylski, Nielsen, Johansen, Benjaminsen - Skandari, Agnarsson

Rijeka: Labrović - Veiga, Radeljić, Dilaver, Goda - Hodža, Selahi - Pašalić, Janković, Fruk - Ivanović

Sergej Jakirović

– Ovo što smo imali prilike gledati, imamo posla s ozbiljnim protivnikom koji je bio drugi u prvenstvu iza Klaksvíka, a svi smo vidjeli što je Klaksvík napravio u Ligi prvaka. Uočili smo i mane koje nećemo otkrivati, ali koje mislimo iskoristiti da bismo se sa što boljim rezultatom vratili na Rujevicu – rekao je Sergej Jakirović u najavi večerašnje utakmice.

Više možete pročitati OVDJE.

Gdje gledati

Susret Rijeke i farskog B36 Torshavna možete pratiti na programu MaxSport 2. Prijenos utakmice Osijeka i turske Adane pratiti možete na programu MaxSport 1.