Blamaža Barcelone na Camp Nou, PSG zabio 4, hattrick Mbappea, Liverpool slavio

Champions League - Round of 16 First Leg - FC Barcelona v Paris St Germain
ALBERT GEA/REUTERS/PIXSELL/REUTERS/PIXSELL
16.02.2021. u 23:02
Kylian Mbappe u prvom je poluvremenu zabio sjajan timski gol, u drugom pokupio ostatke za drugi gol, a pred kraj utakmice sjajno je poentirao za 3:0. No, i osim toga je odigrao briljantnu partiju

Nogometaši Paris Saint-Germaina s uvjerljivih su 4:1 kao gosti svladali Barcelonu, a Liverpool je s 2:0 slavio u Budimpešti, gdje ga je ugostio RB Leipzig u prvim utakmicama osmine finala Lige prvaka.

Barcelona je do vodećg pogotka stigla u 27. minuti iz najstrože kazne, a siguran izvođač bio je Leo Messi. U 32. minuti PSG je izjednačio, a strijelac je bio Kylian Mbappe.

Isti je igrač u 65. minuti po drugi put poslao loptu u mrežu za vodstvo PSG-a od 2-1. U 70. minuti obrana Barcelone je i treći put kapitulirala, na ubačaj Paredesa strijelac je bio Moise Kean. Konačnih 4-1 za Parižane postavio je Mbappe u 85. minuti, što je bio njegov treći pogodak na utakmici.

Pogreške obrambenih igrača RB Leipziga odlučile su pobjednika u Budimpešti, gdje je njemačka momčad ugostila Liverpool. U 53. minuti pogrešno dodavanje Sabitzera iskoristio je Mohamed Salah i doveo Liverpool u vodstvo. U 58. minuti pogriješio je Mukiele, što je iskroristio Sadio Mane koji se sam sjurio prema nemoćnom vrataru Gulacsiju i lakoćom ga svladao za konačnih 2-0.

Uzvratne utakmice PSG - Barcelona i Liverpool - RB Leipzig na rasporedu su 10. ožujka.

U srijedu su na rasporedu nova dva dvoboja: Porto je domaćin Juventusu, a Sevilla će ugostiti Borussiju Dortmund.

Borussia M. - Manchester City 24. veljače

Sve utakmice osmine finala Lige prvaka igraju se od 21 sat, uzvrati su na rasporedu 9., 10., 16. i 17. ožujka.

KRAJ UTAKMICE

Što je ovo bilo ljudi moji? Znali smo da je u današnja vremena PSG bolji klub od Barcelone, ali da je ovoliko bolji nismo mogli znati. Postali su prva francuska gostujuća momčad s pobjedom na Camp Nou nakon 37 godina, a briljantnu predstavu je pružio Kylian Mbappe s hat-trickom.

90+4'

Zaprijetio je s desne strane Dembele, na kraju niti je bio šut, niti ubačaj.

90+2'

Sjajno se sad okrenuo i pokušao Braithwaite, ali je Marquinhos pokazao vrhunsko igranje obrane.

MBAPPE U POVIJESTI

Posljednji igrač koji je kao gostujući nogometaš zabio hattrick na Camp Nou je Andrij Ševčenko još 1997. godine u dresu Dinamo Kijeva. Prije 24 godine, više nego što Mbappe ima.

90'

Dvije dobre šanse za Martina Braithwaithea, ali Danac ne može dobro zahvatiti loptu.

Zamjena
89' (Zamjena)

Zamjena u PSG-u. Iz igre izlazi Alessandro Florenzi, a u igru je ušao Tilo Kehrer.

Gol
MBAPPE ZABIO HATTRICK (Gol)

SRAMOTA ZA BARCELONU, A 4:1 ZA PSG! Draxler je poveo i nosio sjajnu kontru, a Mbappe ju je neobranjivo završio u rašlje za 4:1 Parižana, ovo će se teško stići.

Zamjena
84' (Zamjena)

U igru ulazi Danilo umjesto strijelca Keana u PSG-u, a u Barceloni ulazi Braithwaite umjesto Griezmanna.

81'

Keylor Navas se sad opasno poigravao. Što je ovo bilo? Vratar PSG-a ispred svojeg je gola napucao Griezmanna od kojeg se lopta skoro odbila u mrežu. Nije ovo bio pametan potez, ali eto, prošao je nekažnjeno.

Zamjena
79' (Zamjena)

Puig je ušao u igru umjesto Piquea, Pjanić umjesto Busquetsa, a Trincao umjesto Pedrija.

78'

Griezmann je ružno naskočio Mbappeu na gležanj. Ovo će biti veliki problemi za PSG!!!

76'

Dembele je zapucao za Barcelonu, ali nema većih problema za PSG. U međuvremenu je u 73. Draxler ušao u igru umjesto Verrattija.

MBAPPE PRETEKAO PAULETU

Mbappe je postao treći najbolji strijelac PSG-a svih vremena. Pretekao je legendarnog Portugalca Pauletu (109), a ispred njega ostaju Ibrahimović (156) i Cavani.

Gol
KEAN ZABIO GLAVOM (Gol)

Ovo Katalonci nikako nisu očekivali, Messi je u očaju! Paredes je izveo sjajni slobodnjak, ali Keana nitko ne čuva i Talijan s lakoćom poentira u mrežu glavom. 3:1 za PSG! Odmah nakon pogotka Koeman vadi jako lošeg Desta i ubacuje Minguezu.

68'

MBAPPE BLIZU HATTRICKA! Odmah nakon drugog pogotka Mbappe je ganjao i treći. Poslao je Desta po ćevape, a zatim pucao nisko. No, Ter Stegen je obranio nogama.

Gol
PONOVNO MBAPPE (Gol)

MBAPE OPET ZABIJA! Kakva noć francuskog mladića. Sjajnom loptom prolazi Florenzi i ubacuje, Pique čisti, a Mbappe čisti ostatke i zabija u 67. za 2:1. Provjeravalo se je li Florenzi u svojem prolasku bio u zaleđu, ali na kraju nije. PSG zasluženo vodi.

62'

Dembele puca s dvadesetak metara, Navas sigurno brani.

60'

Barcelona uzvraća prilikama u zadnjih nekoliko minuta. Sad je u šansi bio Griezmann, ali nije uspio poentirati glavom iz blizine pod pritiskom Herrere.

59'

Lionel Messi je pokušao iz slobodnog udarca, ali živi zid PSG-a sjajno je skočio i izblokirao udarac Argentina s oko 25 metara.

56'

Odličan dupli pas Herrere i raspoloženog Mbappea. Obrana je prevarena, ali francuski wunderkind nije stigao do lopte.

49'

PSG u drugom dijelu potvrđuje sve ono iz prvog. Icardi je sjajno petom uposlio Keana, a od bloka Albe udarac Keana još jednom jako dobro brani Ter Stegen. Njemački vratar je jedan od najboljih pojedinaca Barce, unatoč nekim pogreškama.

47'

Opet šansa odmah na početku drugog dijela! Mbappe je ponovno glavni akter, jako je dobro opucao plasirano s 25 metara, ali je ošlo pokraj vratnice.

Poluvrijeme
46' (Poluvrijeme)

POČETAK DRUGOG DIJELA! Utakmica ima visok tempo i može otići u bilo kojem smjeru, Herrera je ušao umjesto Gueyea koji je imao žuti karton i bio je dosta agresivan. Pametan potez Pochettina.

MESSIJEV REKORD

Argentinac je izjednačio rekord Raula Gonzalesa zabivši u svojoj 17. uzastopnoj sezoni Lige prvaka.

ZAVRŠETAK PRVOG DIJELA

Prvih 45 minuta na Camp Nou je završilo. I PSG i Barcelona su pokazali nekoliko odličnih poteza i trenutaka, uistinu smo mogli uživati u prvom dijelu. Parižani su čak na gostujućem terenu bili za nijansu bolji. Bit će jako zanimljivo u drugom dijelu.

44'

VELIKA GREŠKA TER-STEGENA! Njemački vratar napucao je loptu i promašio je te bilo jako blizu da da poklon i priliku PSG-u. Nakon idućeg kornera, veliku je šansu imao Mauro Icardi, ali je glavom pucao pored vrata Barcelone.

BLIZU REKORDA

PSG je zabio u svojoj 20. uzastopnoj gostujućoj utakmici u Ligi prvaka, jedino je Real Madrid skupio dulji niz od 2010. do 2014. (22 utakmice).

38'

Ova utakmica pršti od prigoda. Iz sjajnog poluvoleja je s dvadesetak metara zaprijetio mladi Talijan Moise Kean, ali Ter Stegen sjajno brani.

37'

Barcelona je mogla drugi put doći u vodstvo, veliku šansu si je nakon odličnog trka priredio Antoine Griezmann iz kontre, ali je zapucao pokraj Navasova gola.

35'

Sjajno se u obranu Barcelone provukao Layvin Kurzawa i snažno zapucao, ali Ter Stegen briljantno brani jako precizan udarac.

POGLEDAJTE GOL MBAPPEA

Gol
MBAPPE UZVRAĆA UDARAC (Gol)

KAKAV POGODAK MBAPPEA! Sjajnom loptom Florenzi nalazi Kurzawu, ovaj povratnom nalazi Verrattija koji čudesnim prebacivanjem nalazi Mbappea, a ovaj u kaznenom prostoru uspijeva brzim driblingom pobjeći dvojici čuvara i zakucati pod gredu za 1:1

31'

Jako atraktivan pokušaj Mbappea, pokušao je petom s nekih pet metara, ali ga je blokirao sunarodnjak Lenglet.

29'

Messi miješa obranu, a Dembele ne može završiti situaciju. Francuz s 11 metara gađa točno u Navasa.

Gol
MESSI SAVRŠENO ZABIJA (Gol)

SIGURNO DA NE MOŽE SIGURNIJE! Messi je u 17. oštro, jako i precizno zapucao u gornji desni Navasov kut i zabio za vostvo Barcelone! Nijedan golman ne može ovo s 11 metara braniti.

Penal
KAZNENI UDARAC ZA BARCU! (Penal)

Bjorn Kuipers je pokazao na bijelu točku nakon Messijeve lopte prema Frenkieju de Jongu kojeg je sapleo Kurzawa.

23'

PSG je imao priliku zaprijetiti iz dobre pozicije za slobodni udarac, ali Paredes nije dobro ubacio.

Žuti karton
20' (Žuti karton )

Prvi požutjeli igrač na utakmici je Gueye koji je s leđa prekršio Pedrija koji mu je pobjegao.

Žuti karton
19' (Žuti karton )

Ogromna priika i za PSG. Mbappe i Icardi sjajno su proigrali. Icardi je svladao Ter Stegena, no iza njega je reagirao Pedri.

14'

Velika šansa za Antoinea Griezmanna! S Kimpembeom na leđima je pucao iz blizine, ali Keylor Navas je obranio.

SAMO METZ DOBIO BARCU

Samo jedan francuski klub je pobijedio Barcelonu na Camp Nou, Metz u 1984. godini.

Korner
11' (Korner)

Zanimljiv prodor Moisea Keana u kaznenom prostoru zaustavlja Lenglet i izbacuje u korner.

9'

Uvodni nalet PSG-a se smanjio, sad je situacija na terenu podjednaka i smirila se za jednu razinu.

4'

Idrissa Gana Gueye je pokušao iz daljine. Opasan nije bio nešto opasan, ali PSG kontrolira uvodni dio susreta.

1'

Kylian Mbappe se već našao u kontri sam ispred Ter Stegena, ali vratar Barcelone je prvi stigao do lopte.

SUDAC UTAKMICE

Utakmicu sudi Bjorn Kuipers, sunarodnjak stratega Barcelone Ronalda Koemana.

Početak
POČETAK (Početak)

Početak utakmice na Camp Nou bez gledatelja. PSG ima prvi posjed.

ZANIMLJIVA POVIJEST

Od 2012. jedino su se Real i Dortmund više puta susreli (10) nego Barcelona i PSG (8). U susretima Barcelone i PSG-a padala su po četiri pogotka po utakmici, dakle 32 pogotka.

STIGLI SASTAVI

Barcelona: Ter Stegen, Dest, Piqué, Lenglet, Alba, De Jong, Busquets, Pedri, Dembélé, Messi, Griezmann

PSG: Navas, Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa, Paredes, Gueye, Kean, Verratti, Mbappé, Icardi

ANKETA ZA VAS

NAVIJAČI BARCE PO GRADU

Nema navijanja na stadionu, ali zato ima po gradu oko Camp Noua.

ZADNJI LUDI SUSRET!

Kao što smo već i spomenuli, PSG ima velike rane od Barcelone...

GLASINE: MESSI U PSG?

Zanimljivo, u stranim medijima već se danima raspravlja o tome da će Lionel Messi na ljeto biti slobodan igrač i mnogi ga već povezuju s bogatim PSG-om. U Francuskoj ga već oblače u dres Parižana.

Nije nas to destabiliziralo. Messi je u Barçi i nadam se da će tu i ostati – kaže Koeman.

Bit će to utakmica zasigurno malo začinjena i osvetom, praznik vrhunskog nogometa, utakmica za prestiž, za najcjenjeniji pehar, a možda i za samog Lionela Messija. (Autor: Katarina Kušec)

PSG BEZ NEYMARA I DI MARIJE

Prije nekoliko dana Neymar je u utakmici s Caenom u Francuskom kupu ozlijedio aduktor lijeve noge i na terenu ga neće biti četiri tjedna. Propustit će tako priliku da se prvi put otkako je napustio Barcelonu suoči sa svojom starom momčadi.

Olakotna je to okolnost za igrače Ronalda Koemana, a osim Neymara PSG ne može računati ni na Angela Di Mariju.

– Za svakoga je važno imati sve igrače, a Neymar i Di María su važni za PSG, kao i za nas Ansu Fati, Coutinho, Araujo, Sergi Roberto... Morate živjeti s tim problemima i imati pripravne druge nogometaše. Ne bojim se ničega jer vjerujem igračima. PSG je kandidat za osvajanje Lige prvaka, poštujem ga. On će htjeti dominirati, ali i mi volimo imati loptu. Važno nam je da sačuvamo mrežu, da PSG ne postigne gol u gostima. Moramo kontrolirati njihove brze igrače, pa i Mbappéa. No, vjerujem u svoju momčad, poboljšali smo i igru ​​i rezultate. Sigurni smo u to da ćemo pobijediti jaku momčad PSG-a – rekao je Koeman, trener čija je momčad prebrodila svojevrsnu krizu. Barca niže pobjede, u posljednjih osam utakmica u svim natjecanjima, a izgubila je samo od Seville (0:2) u Kraljevu kupu.

– Barcelona je na novom putu i započela je novo poglavlje. Solidna je to momčad s jasnim idejama. Ima sjajne igrače i uvijek igra na pobjedu. Barcelona je velik klub, baš kao i Paris Saint-Germain, koji želi samo pobjeđivati. Radimo na tome, imamo ideje i planove kako, ali na kraju su igrači ti koji stoje na vagi i prevagnu na jedan ili drugi način – rekao je trener PSG-a Mauricio Pochettino. (Autor. Katarina Kušec)

VRAĆA SE LIGA PRVAKA

Dobru večer želimo i dobrodošli na još jedan tekstualni sportski prijenos Večernjeg lista. Večeras prenosimo utakmicu Barcelona i PSG.

Točno je 69 dana prošlo od posljednje utakmice Lige prvaka, a sada se najelitnije nogometno natjecanje nastavlja. U osmini finala danas se u 21 sat sastaju Barcelona – PSG te RB Leipzig – Liverpool.

Katalonska momčad s momcima s Parka prinčeva sastaje se prvi put u četiri godine u LP-u. No, u posljednjih osam godina igrali su međusobno osam puta i ta se dva kluba dobro poznaju.