19.06.2021. u 19:52
Njemačka je svladala Portugal s 4:2 i upisala prvu pobjedu na Euru

U dvoboju 2. kola F skupine EURA u Munchenu su nogometaši Njemačke svladali Portugal s 4-2 (2-1).

Portugalci su poveli golom Cristiana Ronalda (15), ali su Nijemci preokrenuli s dva autogola - Rubena Diasa (35) i Raphaela Guerreira (39), te golovima Kaija Havertza (51) i Robina Goosensa (60), da bi konačan rezultat postavio Diogo Jota (67).

Ranije su u ovoj skupini Mađarska i Francuska igrali 1-1.

U zadnjem kolu 23. lipnja igraju Njemačka - Mađarska i Francuska - Portugal.

Drugo kolo Eura, 18:00, München, Njemačka
90'

Igrat će se tri minute nadoknade.

Zamjena
87' (Zamjena)

Mijenjaju oba trenera. Kod Portugala je Andre Silva ušao umjesto Jote, a kod Njemačke Sane umjesto Gnabryja.

79'

Rento Sanches je opalio i uzdrmao vratnicu!

Žuti karton
77' (Žuti karton )

Ginter je dobio žuti karton, a prije njega je požutio Havertz.

Zamjena
73' (Zamjena)

Kod Njemačke su ušli Halstenberg, Can, Goretzka i Sule, a izašli Gosens, Hummels, Havertz i Gundogan. Kod Portugala su igru napustili Bernanrdo Silva i Carvalho, a ušli Sanches i Silva.

Gol
67' (Gol)

Gol za Portugal! Ronaldo je stigao dugu loptu na drugoj vratnici i prebacio za Jotu koji je pogodio praznu mrežu.

Gol
51' (Gol)

Gol za Njemačku! Kimmich je ubacio s desna, a Gosens na drugoj strani glavom zakucao loptu u mrežu.

Gol
51' (Gol)

Gol za Njemačku! Havertz je zabio na asistenciju Gonsensa. Ovaj put nije autogol, Njemačka vodi 3:1.

Zamjena
46' (Zamjena)

Kod Portugala je Sanches ušao umjesto Bernarda Silve.

46'

Počeo je nastavak.

Poluvrijeme
POLUVRIJEME (Poluvrijeme)

Kraj prvog dijela, Njemačka vodi 2:1.

45'

Prilika za Njemačku! Gnabry je tukao iz kontre, ali Rui Patricio brani.

40'

Uefa je promijenila strijelca prvog gola, nije to Havertz nego autogol Rubena Diasa. Dakle, sva tri gola danas su zabili Portugalci.

Gol
39' (Gol)

Gol za Njemačku! Nijemci su stiskali i nakon gužve pred vratima Portugala Guerreiro je ugurao loptu u vlastitu mrežu.

Gol
35' (Gol)

Gol za Njemačku! Kimmich je ubacio, Gosens dočekao loptu i spustio je za Havertza koji pogađa za 1:1. Vrlo lijepa akcija Njemačke.

25'

Utakmica se primirila u posljednjih nekoliko minuta. Igrači su sada dobili stanku za osvježenje.

Gol
15' (Gol)

Gol za Portugal! Sijevnula je kontra Portugala, loptu je na lijevoj strani dobio Jota, primio je na prsa i dao za Ronalda na drugoj vratnici. Kapetan Portugala bio je sam i nije imao problema to zabiti. Ronaldu je to već treći gol na Euru, a protiv Mađarske je postao najbolji strijelac u povijesti europskih prvenstava.

10'

Njemačka je bolje otvorila utakmicu i od prve minute pritišće Portugalce.

5'

Poništen gol Njemačke! Gosens je zabio, ali nema promjene rezultata jer je bio u zaleđu.

1'

Počela je utakmica!

NJEMAČKA

Neuer - Ginter, Hummels, Rudiger - Kimmich, Gundogan, Kroos, Gosens - Havertz, Muller - Gnabry

PORTUGAL

Rui Patricio - Semedo, Ruben Dias, Pepe, Guerreiro - Carvalho, Danilo - B. Silva, B. Fernandes, Jota - Ronaldo

POREDAK

Njemačka je u prvom kolu poražena od Francuske, dok je Portugal svladao Mađarsku.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Ovo je susret drugog kola skupine F. Utakmica se igra u Münchenu s početkom u 18 sati.

POČINJEMO

Dobar dan i dobro došli na nastavak druženja s Europskim nogometnim prvenstvom. Pred nama je susret Portugala i Njemačke.