20.03.2022. u 22:52
Kraljevi su bili u podređenom položaju od pete minute i prilike Rodryga. Dokaz je to da se rad s mladima isplati.
KRAJ (Kraj)

Gotovo je! Uvjerljiva pobjeda Barcelone. Sve govori činjenica da igrači i navijači Reala mogu biti sretni što je završilo samo 0:4.

90'

Igrat će se minimalno tri minute sudačke nadoknade.

Žuti karton
88' (Žuti karton )

Camavinga i Nico su požutjeli nakon što je igrač Reala napravio prekršaj i u trenucima dok ga je sudac označio, grubo je na igrača Reala startao mladi Barcin talent.

Zamjena
86' (Zamjena)

Dani Alves i Nico ulaze umjesto Albe i Pedrija.

85'

Pokušava Real do počasnog pogotka, ali nakon nekoliko dodavanja i traženja prostora, puca Vazquez kraj gola s nekoliko metara.

Žuti karton
82' (Žuti karton )

Camavinga je snažno opalio po nogama Busquetsa i dobio žuti karton.

Zamjena
80' (Zamjena)

Dembele izlazi i umjesto njega ulazi Traore.

79'

Alaba je ostao sam na nekih sedam metara s lijeve strane, snažno pucao, ali Ter Stegen je također na razini.

78'

Depay je povukao polukontru, ali nije znao što bi točno s loptom pa je pokušao dodati, nije dobro prošlo, no vratila mu se lopta i pucao je, ali Courtois je spreman na to. Vratar Reala jedini je na razini kluba koji je među osam najboljih u Europi i uvjerljivo prvi u Španjolskoj.

Žuti karton
74' (Žuti karton )

Alba je uklizao s visoko podignutom nogom i dobio žuti karton, ali kako je to izgledalo, moglo je biti i strože.

74'

Dembele je ispred sebe imao samo Militaa, ali kad se oslobodio, pucao je s 11 metara kraj gola.

Zamjena
71' (Zamjena)

Aubameyanga mijenja Depay, a De Jonga Gavi.

66'

Real je sad malo pritisnuo i nižu se prilike, no ništa konkretno, kao ovaj udarac Casemira iz daljine, koji ide kraj gola.

64'

Ponovno Courtois spašava Real, ovaj put zaustavlja Torresov udarac.

Zamjena
64' (Zamjena)

Izašli su Nacho i Rodrygo, a ušli su Asensio i Vazquez.

Žuti karton
63' (Žuti karton )

Žuti karton dobio je i nervozni Luka Modrić.

61'

De Jong je bio u kaznenom prostoru i visokom loptom pronašao Aubameyanga, koji nije uspio uz Casemira zapucati kako je htio pa Courtois lako hvata loptu.

61'

Rodrygo je natrčao na povratnu loptu i s nekih sedam metara pucao ravno u vratara Barcelone.

59'

Eto i Reala u napadu, Diaz je probao pucati, ali pogađa Garciju i to je korner. Iz kojeg se ništa nije odigralo kako treba za domaće.

58'

Alba ubacuje s lijeve strane i Aubameyang s pet metara promašuje cijeli gol.

58'

Igrači Reala potpuno su devastirani i sigurno bi voljeli da je utakmica gotova, ali ima se još mnogo za igrati.

Gol
51' (Gol)

GOOOL!!! Ipak nije bilo zaleđe! Igrači Reala se brane tvrdnjom da je pomoćni sudac podigao pa spustio zastavicu pa ih je to zbunilo, no usporena snimka ne pokazuje da je itko bio zbunjen.

51'

Aubameyang je zabio i četvrti gol, ali poništen je zbog zaleđa pa sad traje VAR provjera.

Gol
47' (Gol)

GOOOL!!! Nova oduzeta lopta na centru i kotnra Barcelone, koju je završio Torres golom nakon fenomenalne asistencije Aubameyanga.

46'

Torres je izbio sam ispred Courtoisa, ali promašio je cijeli gol!

46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Ušli su Camavinga i Diaz, a izašli Kroos i Carvajal.

Poluvrijeme
POLUVRIJEME (Poluvrijeme)

Nije bilo ni sekunde sudačke nadoknade, završilo je prvih 45 minuta. Potpuno u znaku Barcelone.

Gol
38' (Gol)

GOOOL!!! Araujo je bio najviši u skoku nakon kornera i zabija s pet metara, Courtoisa nije ništa mogao.

36'

Modrić je povukao kontru, bio je očiti prekršaj na njemu, ali Pedri koji ga je vukao slučajno je dodao do Viniciusa, koji je završio sam ispred Ter Stegena i pokušao iznuditi jedanaesterac, no nije uspio u naumu. Odmah su strasti postale uzavrele. Brazilac je trebao dobiti žuti karton za očito simuliranje. Da nije gledao kako se baciti, možda je mogao zabiti gol, ipak je bio sam ispred!

35'

Nova prilika za Aubameyanga i nova obrana Courtoisa! Barcelona konstantno pronalazi ogroman prostor na polovici Reala.

Žuti karton
31' (Žuti karton )

Busquets je napravio "profesionalni prekršaj" na centru i dobio žuti karton.

Gol
29' (Gol)

GOOOL!!! Aubameyang zabija nakon što je Dembele fenomenalno prošao po desnoj strani i još bolje ubacio.

28'

Pedri je imao 25 uspješnih dodavanja u 28 pokušaja, a Modrić osam od deset. Prema tom podatku se vidi koliko je sredina Reala "zagušena" u ovim trenucima.

Žuti karton
26' (Žuti karton )

De Jong je zakasnio na loptu pa "pomeo" Kroosa i dobio žuti karton.

24'

Pedri je izvrtio obranu Reala pa u stilu Ronaldinha prebacio obranu domaćih, no Torres je pucao u blok. Casemiro je stigao u posljednjoj sekundi uklizati.

Žuti karton
22' (Žuti karton )

Igra je postala pregruba i Kroos je požutio nakon visoko podignute noge u duelu s Busquetsom.

18'

Torres se namjestio i opalio s 18 metara, ali lopta prolazi kraj gola. Barcelona posljednjih sedam minuta dominira.

12'

Torres prolazi po lijevoj strani i pronalazi Aubameyanga koji s pet metara loše puca i to brani Courtoisa. Odmah nekoliko sekundi kasnije zaustavlja i Dembelea!

10'

Real Madrid je žestoko pritisnuo.

5'

Rodrygo je u polukontri zaprijetio, ali njegov udarac ide kraj gola.

Početak
1' (Početak)

Počela je utakmica, a s centra prva kreće Barcelona.

Prije samog početka minuta šutnje za žrtve u Ukrajini.

Atmosfera je fenomenalna, kao i uvijek, a sve je spremno za početak jednog od najvećih nogometnih dvoboja na svijetu. Da su Ronaldo i Messi još uvijek prisutni, ne bi bilo sumnje da se radi o najvećem.

Real bi pobjedom mogao zapravo potvrditi titulu prvaka jer je Sevilla ponovno remizirala i sad s utakmicom više zaostaje devet bodova. Barca pak treba bodove u lovu na plasman u Ligu prvaka kroz domaće prvenstvo.

Karim Benzema se ozlijedio neposredno prije velikog dvoboja i to je veliki gubitak za kraljeve jer Francuz igra u životnoj formi.

SASTAVI

REAL MADRID: Courtois - Carvajal, Militao, Alaba, Nacho - Casemiro - Valverde, Modrić, Kroos, Vinicius Jr. - Rodrygo.

BARCELONA: Ter Stegen - Araujo, Pique, Garcia, Alaba - De Jong, Busquets, Pedri - Dembele, Aubameyang, Torres.

Dani Alves (38) će biti najstariji pojedinac susreta, a odmah iza njega slijedi Luka Modrić (36).

Ove sezone madridski je velikan pobijedio katalonskog u prvenstvenom susretu, kao i u Kupu kralja. Ujedno, Real je pobijedio u pet posljednjih utakmica.