09.10.2022. u 19:15
Rijeka je svladala Goricu rezultatom 2:0, zabili su gol nakon mjesec dana, a Serse Cosmi upisao prvu pobjedu na klupi ekipe s Rujevice.

U ogledu dva posljednja kluba na ljestvici HNL nogometaši Rijeke su u gostima svladali Goricu 2-0 (0-0) te time upisali tek drugu pobjedu ove sezone.

Do pogodaka s kojima su napokon upisali pobjedu riječki nogometaši su došli tijekom drugog poluvremena. Prvo je Prince Ampem zabio u 56., dok je u 68. s bijele točke miran i precizan bio Alen Halilović za konačnih 2-0.

Od samog početka obje su se momčadi postavile posve otvoreno. I jedni i drugi su tražili pobjedu jer bod iz ove utakmice nije im puno pomagao u njihovim nastojanjima da napuste donji dom ljestvice.

U prvom poluvremenu bolje je djelovala Rijeka, a najistureniji igrači, Ampem, Halilović i Vučkić, bili su prilično razigrani. No, nekoliko dobrih situacija pred domaćim vratima tijekom prvog dijela nisu donijele pogodak. Na kraju prvog poluvremena ozbiljno je zaprijetila i Gorica, ali su se Ndockyt i Fruk spetljali u samoj završnici akcije.

Rijeka je povela u 56. minuti kada je Prince Ampem, malo iskosa, pogodio za ogromno slavlje riječkih nogometaša i prvi pogodak tog kluba otkako ga je trenerski preuzeo talijanski strateg Serse Cosmi. Do 2-0 Rijeka je došla u 68. minuti. I tada je Ampem bio u krupnom planu jer je iznudio jedanaesterac nakon prekršaja Ndockyta. Jedanaesterac je realizirao Alen Halilović.

Do kraja se Gorica pokušala vratiti u igru, no nije bila ni blizu toga. Najbolju šansu u 75. minuti je propustio Cruz.

Rijeka je sada pretposljednja i ima bod manje od osme Lokomotive, dok je Gorica zadnja i zaostaje za Rijekom tri boda.

Nakon četiri utakmice u nizu bez pogotka bili su ovo prvi golovi Rijeke nakon početka rujna kada je klub s Rujevice zabio gol u porazu protiv Dinama (1-3).

Ranije ove nedjelje nogometaši Osijeka su nastavili s odličnom formom te su novu prvenstvenu pobjedu upisali protiv Slaven Belupa kojeg su u gostima, pobijedili 4-0 (3-0). Prvo ime susreta bio je Mijo Caktaš koji je postigao tri pogotka, dok je jedan dodao Laszlo Kleinheisler. Osijek je time ostvario četvrtu pobjedu u prvenstvu u nizu, kao i petu u posljednjih šest nastupa. Slaven Belupo je izgubio četvrti put u zadnjih pet ligaških dvoboja.

Nedjeljni suparnici su ostali na istim mjestima na ljestvici. Osijek je treći te ima dva boda manje od drugog Hajduka. Slaven Belupo je četvrti i ima četiri boda manje od Osječana.

Dvoboj Istre 1961 i Dinama je odgođen zbog obaveza zagrebačkog kluba u Ligi prvaka.

Kraj
90' (Kraj)

Rijeka prvi puta dolazi do pobjede pod vodstvo novog trenera Cosmija.

Nadoknada
90' (Nadoknada)

Pet minuta sudačkog dodatka pokazao je četvrti sudac Titlić.

87'

Bila je ovo dobra šansa za 3:0. Obregon je dobio dobru loptu, no loše je pucao.

Zamjena
84' (Zamjena)

Ante Matej Jurić kod Gorice ulazi umjesto prezimenjaka Denija.

78'

Nova opasnost pred golom Gorice, Ampem je gađao prvi kut, ali dobra obrana Banića.

Zamjena
76' (Zamjena)

Strijelac Halilović ide iz igre, zamijenit će ga Matija Frigan.

76'

Proigrala je Gorica, Jurić je lijepo opalio, nezgodna je to bila lopta za Labrovića, ali riječki golman uspješno intervenira.

Zamjena
72' (Zamjena)

Pojačava napad Gorica, Cruz ulazi umjesto Ndocktya.

Žuti karton
71' (Žuti karton )

Toni Fruk dobiva žuti karton, a nedugo zatim i vratar ivan Banić zbog prigovora.

Gol
68' (Gol)

GOOOOOOL! Alen Halilović pogađa iz najstrože kazne, vratar Banić je bio u pravom kutu, ali lopta je od stative otišla u mrežu.

Prvi je to gol Halilovića od kada se vratio u HNL.

Žuti karton
67' (Žuti karton )

Donesena je presuda, biti će penal za Rijeku i žuti karton za Ndocktya.

VAR - Video Assistant Referee
66' (VAR - Video Assistant Referee)

Ipak preokret, Strukan će i sam pogledati na ekran je li bilo materijala za penal.

64' (VAR - Video Assistant Referee)

Strukan je komunicirao s VAR sobom zbog potencijalnog prekršaja Ndockyta nad Ampemom, ali ništa od toga čini se neće biti ništa.

Alen Halilović je naknadno zbog prigovora dobio žuti karton.

Zamjena
62' (Zamjena)

Mijenjat će Angelovski, Krizmanić napušta igru, ulazi Vojtko.

Žuti karton
59' (Žuti karton )

Aleksandar Jovičić je zaradio prvi žuti karton na utakmici i neće ga biti u idućem susretu protiv Hajduka.

Gol
RIJEKA POVELA (Gol)

GOOOOOL Rijeka vodi od 56. minute protiv Gorice, Ampem je postigao prvi gol ove sezone za Rijeku.

Prvi je to gol za Riječane poslije čak mjesec dana.

49'

Velika šansa za Rijeku, Grgić se sjurio po desnoj strani i uputio loptu u peterac Gorice, no Steenvoorden čisti u aut.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme, nadajmo se da ćemo vidjet i pokoji pogodak.

Poluvrijeme
KRAJ PRVOG DIJELA (Poluvrijeme)

Utakmica bez puno sadržaja na velikogoričkom stadionu, čvrsta nula i bez velikih šansi s obje strane. Čini se da će ovo biti rovovska bitka do zadnje sekunde.

Nadoknada
45' (Nadoknada)

Bit će još dvije minute nadoknade.

44'

Tražili su iz Gorice kazneni udarac nakn starta nad Tonijem Frukom, no Duje Strukan pokazuje samo na korner za domaće.

PRVO POLUVRIJEME

Gorica i Rijeka igraju pravi derbi začelja, to se nitko nije mogao nadati. Pogotovo se to odnosi na Rijeku koja se početkom sezone sastavila dobru momčad, ali sve je krenulo nizbrdo, predsjednik Mišković je i sam izjavio kako nije zadovoljan prezentacijama momčadi.

Rijeka je dominirala posjedom tijekom prvog dijela, ali nijednu izrazitu šansu nismo vidjeli za sada...Trener Serse Cosmi nikako ne može biti sretan, gosti s Rujevice se jako muče i nikako ne mogu zabiti pogodak za vodstvo.