15.11.2018. u 22:39
Hrvatska u nedjelju na Wembleyju ima priliku osvojiti prvo mjesto

Hrvatska reprezentacija ostala je u igri za plasman na završni turnir Lige nacija nakon što je na stadionu Maksimir ispred više od 32 tisuće gledatelja pobijedila Španjolsku s 3:2, a pobjednički pogodak zabio je Tin Jedvaj u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Jedvaj nije trebao ni igrati, ali je u zbog silnih ozljeda završio na lijevom boku odlukom izbornika Zlatka Dalića. Hrvatska je tri puta vodila, Španjolska se dva puta vratila, ali ne i treći put.

Golove za Hrvatsku zabili su Andrej Kramarić (54) i Tin Jedvaj (69, 90+2), dok su strijelci za goste bili Dani Ceballos (56) i Sergio Ramos (78-11m)

Hrvatska nakon tri odigrane utakmice ima četiri boda i ostala je u igri za prvo mjesto. Četiri boda imaju i Englezi, dok je Španjolska na vrhu sa šest bodova. Hrvatskoj sada predstoji gostovanje na Wembleyju u nedjelju protiv Engleske gdje će tražiti pobjedu koja bi nas odvela na 'Final four', dok bi remi s postignutim golom osigurao da i iduće godine igramo u elitnom razredu,

Hrvatska je povela u 54. minuti nakon velike pogreške španjolske obrane. Sergi Roberto je poklonio loptu Perišiću koji je glavom presjekao dodavanje i asistirao Kramariću, a napadač Hoffenheima je izbio sam pred De Geu i zabio za vodstvo.

Jedvaj
1/15

Nažalost, svega dvije minute kasnije 'furija' je izjednačila. Gosti su u potpunosti izigrali obranu 'Vatrenih', a pogodak je iz neposredne blizine zabio Ceballos.

U 69. minuti svjetski doprvaci su ponovo stigli do prednosti. Modrić je sjajno ubacio na drugu vratnicu gdje je Jedvaj prvijencom zatresao španjolsku mrežu za prednost 2:1. Nažalost, u 78. minuti Španjolska je dobila jedanaesterac nakon što je Vrsaljko igrao rukom, a kapetan Ramos bio siguran s bijele točke.

Kada se već činilo kako će utakmica završiti 2:2, Jedvaj je u gužvi zabio za pobjedu nakon što mu je vratar De Gea loptu praktički odbio na nogu poslije udarca Brekala.

Hrvatska - Španjolska, Liga nacija, Zagreb

Doista smo večeras pokazali čudesan karakter. Popijte jedno pivo u to ime, putujemo na Wembley po prvo mjesto.

Kraj
Kraj (Kraj)

Gotovo je! Španjolce je dokrajčio dečko koji uopće nije trebao igrati, a i uz to je igrao na poziciji koja mu nije prirodna. Ovo će se dugo pamtiti!

Gol
90' (Gol)

Brekalo je izigrao čuvara, opalio, De Gea je odbio loptu, a Jedvaj zakucao u mrežu za 3:2. Kakva drama u Maksimiru

90'

Perišić je utrčao u šesnaestarac, ali je izborio samo korner

90'

Još četiri minute nade

Žuti karton
90' (Žuti karton )

Žuti karton i za Ceballosa.

Zamjena
90' (Zamjena)

Pjaca je ušao umjesto Kramarića

Žuti karton
88' (Žuti karton )

Zakačili su se Sergio Busquets i Ivan Perišić nakon duela u kojem je hrvatski igrač završio na tlu. Perišić je ostao poderanog dresa

87'

Kramarić je odigrao sebično. Trčao je tridesetak metara, na kraju i pucao,a a svi smo ostali dojma da je trebao dodati proigrati nekog od suigrača

84'

Pokušao je Modrić s dvadesetak metara, ali kao da je ponestalo snage

80'

Ostalo je još deset minuta ove lude utakmice u Maksimiru. Možemo li zabiti i treći gol?

Gol
78' (Gol)

Ramos je bio precizan s bijele točke. Sada je 2:2

77'

Najstroža kazna za Španjolce. Vrsaljko je igrao rukom. Nema prigovora

75'

Opet sreća na našoj strani. Morata je s dva metra zabrljao. Glavom je pokušao ugurati loptu u mrežu, ali je Vrsaljko otklonio opasnost

Zamjena
74' (Zamjena)

Brekalo je ušao umjesto Rebića, a Suso umjesto Saula. Španjolci su gotovi sa zamjenama.

Zamjena
73' (Zamjena)

Kakva prilika za Hrvatsku! Brozović je gurnuo loptu za Rebića, hrvatski je napadač istrčao gotovo četrdeset metara, ali je ponestalo koncentracije u završnici. De Gea je uspio gurnuti loptu u korner

71'

Raspjevale su se tribine. Trebat će igračima pjesma, kako ne.

Žuti karton
70' (Žuti karton )

Rebić je zbog oštrog prekršaja dobio žuti karton. Prva opomena na utakmici

Gol
68' (Gol)

Modrić je izveo korner. Bila je to kratka kombinacija, a potom je primijetio da je Jedvaj ostao sam na desnoj vratnici. Što bi se reklo, pogodio ga je u trepavicu za 2:1

Zamjena
67' (Zamjena)

Prva reakcija Dalića. Vlašić je ušao umjesto Rakitića

66'

Navijači pjevaju "Moju domovinu". Trude se podići hrvatske reprezentativce

Španjolci se voze po našem šesnaestecu. Ovo neće završiti dobro ako se tako nastavi

Zamjena
64' (Zamjena)

Alvaro Morata je ušao u igru umjesto Aspasa, igrača koji nas je maločas mogao baciti u očaj

Zamjena
62' (Zamjena)

Uh što su sada promašili Španjolci. Aspas je pucao iz velike blizine, ali je to odsjelo na gredi. Imali smo sreće

Zamjena
61' (Zamjena)

Asensio je ušao umjesto Rodriga

60'

Rakitić se krasno sjurio u šesnaesterac, ali je njegov udarac otišao daleko od vratiju

Gol
56' (Gol)

I odmah hladan tuš. Španjolci su nas fantastično izigrali. Od noge do noge, nismo mogli ništa. Isco je bio asistent, a Ceballos strijelac iz neposredne blizine. Njegov prvijenac u španjolskom dresu.

Gol
54' (Gol)

I uspjeli smo! Visoki pritisak smo napokon naplatili. Perišić je uspio presjeći loptu i sjajno uposliti Kramarića. Napadač Hoffenheima ne griješi iz krasne prigode, imamo 1:0!

52'

Hrvatska pomoću visokog pritiska traži grešku Španjolaca i priliku za pogodak

50'

Brozović je izgubio loptu u neugodnom trenutku, ali smo uspjeli otkloniti opasnost

46'

Krenuli smo u nastavak, nema zamjena. Sretno, Hrvatska!

Poluvrijeme
Poluvrijeme (Poluvrijeme)

Gotova je prva dionica. Dobro smo otvorili, ali su nas Španjolci stisnuli u posljednjih petnaestak minuta. Morat ćemo itekako biti oprezni u nastavku

45'

Isco je dobio duel protiv Vide i tukao s 18 metara. Srećom, Lovre Kalinić je na mjestu i odbija udarac u korner.

42'

Prvi pokušaj Španjolaca. Tukao je Saul, ali je to otišlo debelo preko gola.

40'

Pet minuta je do poluvremena. Španjolci pletu mrežu oko šesnaesterca, stišću, treba ostati koncentriran do odlaska na odmor

33'

Privremeno zatišje na travnjaku. Španjolci imaju posjed, Hrvatska se nada da iz visokog pritiska može otići u kontru

25'

Španjolci su dominantniji pri posjedu lopte, trenutačni omjer je 60-40 u njihovu korist, ali hrvatski reprezentativci sve odlično pokrivaju. Protivnici još nemaju niti udarac! Neka tako i ostane što se nas tiče

21'

U boj, u boj - odjekuje krcatim maksimirskim tribinama. Toliko glasnih grla definitivno nosi hrvatske igrače. Španjolcima još nisu dali šansu. Još da nam je pogodak...

17'

Perišićev udarac unutar šesnaesterca je završio u bloku. Lijepo igramo, napretek je razloga za optimizam

13'

Nova krasna prigoda za Hrvatsku. Perišić je uputio oštru loptu prema petercu, Kramarić je mrvicu zakasnio

9'

Usporena snimka nam je otkrila da je de Gea dodirnuo loptu prije nego što je otišla u vratnicu. Krasan udarac Perišića u lijevi donji kut

6'

Perišić pogađa stativu!

5'

Kamo gleda bjeloruski sudac? Ceballos je krvavo opalio Lovrena po nogama, nije dobio niti žuti karton! Netko bi za ovo pokazao i crveni

3'

Ohrabrili su prvi dodiri s loptom Jedvaja na lijevoj strani. Znamo da nam je to bolna točka, a njemu neprirodna pozicija

Utakmica je počela

Počeo je dvoboj u Maksimiru. Sretno, Hrvatska!

Utakmicu će voditi Bjelorus Aleksej Kulbakov

Hrvatsku će iz lože bodriti i predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović

Maksmir je prepun, a u tijeku je izvođenje himni

Cijenjeni čitatelji, poštovanje. Još nas nekoliko minuta dijeli od utakmice protiv Španjolske ispred prepunog Maksimira. Evo i sastava: