Ključni događaji:
Predsjednica je u obraćanju na večeri rekla da je čula da je i u Srbiji najbitnije biti dobar domaćin.
- Isti je slučaj i kod nas. Moja majka se uvijek trudila da gosti koji dolaze kod nas ne odu poslije na roštilj - našalila se, prenosi Blic. Rekla je da joj je na rukavima danas pisalo hrabrost te da se nada da će idući put pisati mudrost.
Ispričala se Vučiću i delegaciji ako su doživjeli neku neugodnost, rekavši da se radi o manjini i da većina Hrvata želi razgovore i dogovor.
Vučić je rekao da je gostoprimstvo koje mu je ukazano na visokom nivou i pozvao je predsjednicu da dođe u Srbiju. Rekao je da ne mari za prosvjede. Vučić se našalio da je nazvao ministra Aleksandra Vulina i poručio mu da i za njega važi 100 dana šutnje na teme iz prošlosti.
Na svečanoj večeri na Pantovčaku koju je priredila hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović za predsjednika Srbije Aleksandra Vučića i njegovo izaslanstvo sudjelovali su predstavnici vlade, sabora, političkih stranka, HAZU, vjerski predstavnici, ukupno stotinjak uzvanika i gostiju. Premijer Plenković nije bio na večeri, ispričao se jer ide u Bruxelles.
Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić primio je Vučića i Grabar-Kitarović u Nadbiskupskom dvoru, izvijestio je Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije.
U dužem, četrdesetminutnom, otvorenom razgovoru razmotrena su pitanja koja se tiču odnosa vjernika Katoličke Crkve i Srpske Pravoslavne Crkve, kako u Hrvatskoj tako i u Srbiji.
Isto tako, dana je podrška da se dogovorom rješavaju otvorena pitanja između Republike Hrvatske i Republike Srbije kako bi se što više učvršćivali dobrosusjedski odnosi i stabilan mir među dvjema državama, objavio je Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije.
Predsjednik HVIDR-e i HDZ-ov saborski zastupnik Josip Đakić poručio je danas kako će braniteljska populacija, nakon što je predsjednica Republike Kolinda Grabar-Kitarović u posjet pozvala srbijanskog predsjednika Aleksandra Vučića, a braniteljske prosvjednike nazvala "političkim marginalcima", duboko razmisliti hoće li ona i dalje imati njihovu potporu. Više čitajte ovdje.
Mitropolit zagrebačko-ljubljanski Porfirije izrazio je zahvalnost predsjednici Kolindi Grabar-Kitarović i srbijanskom predsjedniku Aleksandru Vučiću na organizaciji službenog posjeta srbijanskog čelnika, ustvrdivši da je riječ o hrabrom koraku i pozivu na mir.
"Gledajući sva zbivanja danas moram reći da sam prije svega oduševljen vašim raspoloženjima i riječima koje ste oboje uputili hrvatskoj javnosti, a to su prije svega riječi odgovornosti i brige za normalne odnose između Srba i Hrvata, ovdje i svugdje", poručio je Porfirije u prostorijama Mitropolije zagrebačko-ljubljanske na Svetom Duhu.
"Srbi i Hrvati su oduvijek upućeni jedni na druge, ali nažalost vremena su bila takva da smo se udaljili i stoga je ovaj iskorak, s jedne strane vas da pozovete gospodina Vučića, i s druge strane da vi napravite jedan zaista hrabar i odgovoran korak da dođete ovdje, prije svega poziv na razumijevanje, poziv na mir", rekao je mitropolit predsjednici Grabar-Kitarović i predsjedniku Vučiću.
Pravoslavni čelnik istaknuo je kako je njegovo osobno iskustvo da je srpski narod u Hrvatskoj "uplašen" i da "živi u nekoj vrsti apatije i samozatvorenosti, u nekoj vrsti odustajanja od sebe" i zato je posjet srbijanskog predsjednika proglasio "ohrabrenjem" za srpski narod.
Predsjednicima je nakon Porfirijevog obraćanja predstavljena zbirka eseja polaznika šeste generacije Političke akademije Srpskog narodnog vijeća koji su pisali o svojim viđenjima središnjeg problema Srba u Hrvatskoj, te mogućnostima napretka u idućih deset godina.
Bivši predsjednik Srbije Boris Tadić ocijenio je danas srpsko-hrvatske odnose "temeljnima za funkcioniranje regije" i poručio da je "politika isprika" veoma važna, podsjetivši kako su u vrijeme njegova mandata odnosi između dviju država bili "neusporedivo bolji nego danas". Više čitajte ovdje.
Aleksandar Vučić donio je u Hrvatsku podatke o troje nestalih hrvatskih državljana i dokumente iz Dvora na Uni opljačkane 1995., kao čin dobre volje Beograda za poboljšanje odnosa između dviju država opterećenih teškim naslijeđem rata 1990-tih godina. Više čitajte ovdje.
Aleksandar Vučić rekao je da mu je drago što je Srbija u Zagreb poslala najjaču delegaciju svojih privrednika. Pohvalio je poziv predsjednice srbijanskim privrednicima. Napomenuo je važnost infrastrukture, a posebno pruge Beograd-Zagreb, ne samo za putnički, već i teretni promet, izrazivši želju da ta pruga bude najbolja prometnica na Balkanu.
- Smatram da je potrebno daljnje ukidanje bilo kakvih barijera - rekao je Vučić, ističući da se na graničnom prijelazu Batrovci čeka 5-6 sati. Zahvalio je Emilu Tedeschiju na sponzorstvu Štark arene u Beogradu, našalivši se da će ipak teško ići da Cedevita pobijedi Zvezdu.
- Pokazali smo da možemo pokazati zahvalnost. Molili smo Kineze da budu sponzori naše Arene i činilo nam se da smo se dogovorili, na kraju nisu došli s ponudom, ali Tedeschi je došao s ponudom i mi to itekako cijenimo. Zahvalni smo hrvatskom investitoru što je glavni sponzor te arene - rekao je Vučić. Hrvatskim tvrtkama poručio je: "Dobrodošli ste u Srbiju". Rekao je da ne zna za slučajeve s problemima hrvatskih građevinskih tvrtki u Srbiji koje je spomenula predsjednica.
- Dobrodošli u Srbiji, mi ćemo se postarati da budemo dobri domaćini. Želim ohrabriti srpske privrednike, nemojte samo kukati, čuli ste hrvatsku predsjednicu, dođite i borite se. Mislim da se stvari mijenjaju, uvjeren sam da će hrvatska politika biti otvorenija, a sasvim sam siguran da ćemo mi biti otvoreniji prema hrvatskim investitorima - rekao je Vučić, zaključujući da više radnih mjesta za Srbe i Hrvate znači bolje odnose i manje loših tema od kojih građane boli glava.
Predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović rekla je da prisutni privrednici imaju zajednički interes istražiti poslovne prilike.
- Želim vrlo jasno potvrditi predanost hrvatske države u izgradnji konstruktivnih odnosa između dviju država - rekla je predsjednica.
- Hrvatsko-srbijanska gospodarska suradnja ostvaruje stalni napredak i uspon. Robna razmjena premašila je milijardu eura vrijednosti, uzajamna ulaganja rezultirala su brojnim uspjesima i novim radnim mjestima. Hrvatska za srbijanske turiste postaje važno odredište - rekla je Grabar- Kitarović, dodajući da ipak postoji potencijal za znatno širom suradnjom.
Predsjednica je rekla da je automobilska industrija jedno od područja s potencijalom za razvoj suradnje, a istaknula je i sektor prometa, građevinarstvo - iako su hrvatske tvrtke, rekla je, imala neka loša iskustva na natječajima u Srbiji - te energetiku. Spomenula je i pitanje povrata imovine iz bivše države koja, kaže, opterećuje poslovne subjekte s obje strane granice. Gospodarstvenike iz Srbije pozvala je na veća ulaganja u Hrvatsku.
- Vlada i ja osobno želimo podupirati jačanje gospodarskih odnosa između Hrvatske i Srbije - poručila je Grabar-Kitarović.
Predsjednik Privredne komore Srbije Marko Čadež rekao je da Srbija danas ima nikad bolju poslovnu klimu.
- Srbija danas ima kompanije sposobne da investiraju i izvan granica Srbije - rekao je Čadež. Dodao je da srpskoj privredi predstoji dosta posla da se uključi na jedinstveno europsko tržište, ali da su neke tvrtke već "Europa u Srbiji".
- Kao i u Hrvatskoj, ni u Srbiji ne želimo vidjeti autobuse radnika koji odlaze puni u Njemačku i vraćaju se prazni - rekao je Čadež.
Vučić je nakon Sabora došao na Hrvatsko-srbijanski gospodarski forum u HGK.
- Srbija i Hrvatska unatoč teretu prošlosti imaju i imat će vječne gospodarske interese - rekao je čelnik HGK Luka Burilović.
- Koliko nam je Srbija značajan gospodarski partner potvrđuje više od 200 hrvatskih tvrkti koje tamo posluju - rekao je Burilović, dodajući da su hrvatske tvrtke ondje uložile 750 milijuna eura, čime je Srbija postala četvrta najznačajnija zemlja za hrvatske invensticije. Najavio je i otvaranje ureda HGK u Beogradu te predstavništva Srbije u Zagrebu.
- Zadatak je komora da stvore prilike poput ove da gospodarstvo nađe svoj put i utječe na formiranje bolje gospodarske budućnosti dviju zemalja. Na tom putu vrata HGK su vam uvijek otvorena, s jasnom porukom da u ovoj kući od svih politika nas najviše zanima gospodarska politika - rekao je Burilović.
Vučić je napustio Sabor.
Vučića je primio i predsjednik Sabora Gordan Jandroković. Na sastanku je potvrđeno da su odnosi između Hrvatske i Srbije važni ne samo za obostrane interese, već i za odnose, sigurnost i suradnju u jugoistočnoj Europi, priopćio je Sabor.
Za poboljšanje odnosa na svim razinama potrebno je voditi kontinuirani dijalog, posebno o otvorenim pitanjima, a prije svega o pitanjima nestalih, položaju manjina, pitanju granica i pravosudnoj suradnji.
Na sastanku je izražena spremnost za intenziviranjem bilateralnih odnosa, na područjima od zajedničkog interesa. Predsjednik Hrvatskoga sabora Gordan Jandroković posebno je izdvojio važnost međuparlamentarne suradnje te je u tom smislu najavljena mogućnost razmjene posjeta odbora za europske poslove i skupina prijateljstva, kao i spremnost Hrvatskoga sabora u prijenosu iskustava iz pretpristupnog procesa.
Predsjednik Vučić istaknuo je da će ubrzo predsjednica Narodne skupštine Srbije uputiti poziv predsjedniku Hrvatskoga sabora za posjet Srbiji, što je predsjednik Jandroković prihvatio.
Sugovornici su razgovarali i o gospodarskoj suradnji, situaciji u jugoistočnoj Europi, s naglaskom na pitanja sigurnosti i migracija, a razmijenjena su mišljenja i o Bosni i Hercegovini.
Na pitanje jesu li u Banskim dvorima razgovarali o ratnoj odšteti, Vučić je odgovorio:
- Da, to je tema koju je otvorio Plenković, ja sam imao sasvim drugačiji stav o tome i ja sam mu to rekao.
Upitan što je dogovoreno na sastanku, Vučić je kazao: "O svim temama smo govorili", prenosi N1.
Miro Bulj razmijenio je nekoliko riječi s Vučićem.
- Pitao sam ga kad ćete u hrvatsku Glinu - rekao je Bulj za N1.
- Prije svega, on je trebao otići tome narodu i objasniti jer on je bio glavni huškač u Šešeljovom pokretu. Trebao se ispričati tim ljudima jer je načinio veliko zlo srpskoj nacionalnoj manjini, a nakon toga i Hrvatskoj - rekao je Bulj.
Premijer Plenković objavio je da je s Vučićem razgovarao o svim otvorenim pitanjima između dvije države: estalima, granici, pravosudnoj suradnji, ratnim odštetama, zaštiti manjina, sukcesiji te gospodarskoj suradnji, europskom kontekstu i odnosima u JIE.
S predsjednikom Srbije @avucic razgovarao sam o svim otvorenim pitanjima izmedju dvije države - nestalima, granici, pravosudnoj suradnji, ratnim odštetama, zaštiti manjina, sukcesiji te gospodarskoj suradnji, europskom kontekstu i odnosima u JIE. pic.twitter.com/eElNEem5W2
— Andrej Plenković (@AndrejPlenkovic) February 12, 2018
Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić došao je u ponedjeljak u Banke dvore na radni ručak s premijerom Andrejem Plenkovićem i upisao se u Zlatnu knjigu, izrazivši uvjerenje da će odnosi između dviju zemalja i dva naroda biti značajno unaprijeđeni.
"Izražavam iskreno uvjerenje da će odnosi između Srbije i Hrvatske biti značajno unaprijeđeni, kao i odnosi između Srba i Hrvata u cjelini", napisao je Vučić u knjizi.
"Siguran sam da će vlada Hrvatske kao i svi mi iz Srbije tom važnom i pozitivnom procesu dati puni doprinos", dodao je.
Vučić sada razgovara s hrvatskim premijerom Plenkovićem, koji je zadnjih dana u javnosti spominjao pitanje ratne odštete za velikosrpsku agresiju, što je tema koja nije bila na dnevnom redu razgovora na Pantovčaku.
Vučić je u nedjelju, dan uoči puta u Zagreb rekao da za Srbiju nema tabu-tema i da će Plenković dobiti "odgovoran i ozbiljan odgovor" pokrene li pitanje ratne odštete.
Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić izjavio je u ponedjeljak u Zagrebu da je hrvatskim vlastima predao podatke o troje nestalih u ratu 1990-tih u Hrvatskoj.
"Donijeli smo tri imena za koja znamo gdje su stradali", rekao je Vučić na zajedničkoj konferenciji za novinare s hrvatskom predsjednicom Kolindom Grabar-Kitarović.
Pojedinosti o identitetu, mjestu stradanja i nacionalnoj pripadnosti tih osoba nije naveo.
Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić kazao je prije toga da će učiniti sve što može da pomogne pronalaženju nestalih osoba.
Vučić je u ponedjeljak ujutro doputovao u dvodnevni službeni posjet Hrvatskoj.
Program mu je počeo razgovorima s hrvatskom predsjednicom Kolindom Grabar-Kitarović koji su potrajali duže od planiranog.
Hrvatska predsjednica je na početku tiskovne konferencije kazala da je u razgovorima s Vučićem otvorila mnoga pitanja. "U mnogim se stvarima nismo složili, negdje smo se približili. Iznimno bitno je da smo se dogovorili da ćemo nastaviti razgovarati", kazala je.
Vučić je rekao da je primijetio prosvjede koji su pratili njegov dolazak, ali se njima ne opterećuje.
Novinarka Pinka pitala je Vučića je li normalno da se organiziraju prosvjedi protiv državnika i je li normalno da Srbi 15 godina čekaju na struju.
Vučić je rekao kako je pročitao neke parole koje je vidio na ulicama, no poručio je kako ga je Kolinda Grabar-Kitarović 'lijepo ugostila'.
- Ne znam koliko je prosvjeda bilo, vidio sam neke ljude usput. Pisalo je 'Konju, ne laži, nešto oko izvinjenja... nisam se strašno uznemirio - rekao je Vučić.
Poručio je da nije četnik te da mu nitko nije bio u obitelji četnik.
Na pitanje o struji, rekao je da je na njima da brinu o hrvatskoj manjini u Srbiji i da mole da isto radi Hrvatska.
Kolinda Grabar-Kitarović rekla je kako ne može podržati govor mržnje i da se mišljenje mora izreći na dostojanstven način.
- Mi ne smijemo dopustiti da nam pojedinci s rubova spektra definiraju politiku - rekla je Grabar-Kitarović.
Rekla je i da je nedopustivo da u Hrvatskoj ima ljudi koji su bez struje i vode.
Vučić se na početku obraćanja zahvalio na pozivu.
- Ja dobro razumijem da to nije bio za vas nimalo lak potez zbog atmosfere koja je stvarana ne sam u Zagrebu nego i u cijeloj Hrvatskoj - rekao je Vučić i čestitao predsjednici na toj hrabrosti.
- Došao sam u Zagreb da razgovaram o otvorenim pitanjima kojih je puno - rekao je Vučić.
- Mislim da Srbija i Hrvatska će morati, žele li to svi u političkom sistemu, bolje odnose u budućnosti - rekao je Vučić i dodao da ćemo u budućnost 'morati gledati drugačijim očima'.
Nakon toga govorio je o pitanju granice. Rekao je kako se Hrvatska poziva na katastarske knjige, a Srbija na 'zakon koji je jači od katastarskih knjiga'.
- Razgovarali smo o nestalima i ja ću idućeg tjedna primiti predstavnike udruge nestalih - rekao je Vučić i dodao da su danas pomogli nekima.
Govorio je i o pitanjima hrvatske manjine u Srbiji te je otkrio kakvi su im planovi. Rekao je i kako od Hrvatske očekuje da Srbima omogući da se mogu izjašnjavati kao Srbi.
Rekao je kako će nastojati promijeniti atmosferu prema Hrvatskoj te da će zajedno s premijerkom Brnabić utjecati na sve srpske dužnosnike da ne potpiruju tenzije.
- U narednih 100 dana ćemo pokušati promijeniti atmosferu.....Svi državni dužnosnici imat će obvezu da ni na koji način ne uvrijede ne samo hrvatske dužnosnike već da se ponašaju odgovorno i da rade sve što je u njihovoj moći da imamo najbolje moguće odnose - rekao je Vučić na zajedničkoj konferenciji za novinare s hrvatskom predsjednicom Kolindom Grabar-Kitarović.
Dodao je kako Srbi smatraju da je Hrvatska više vrijeđala Srbiju, a da Hrvati vjerojatno misle obrnuto.
- U svakom slučaju to će biti obveza svih predstavnika srpske politike u idućem razdoblju, bez obzira na to hoće li hrvatski političari i vlada na to odgovoriti pozitino ili ne - istaknuo je Vučić.
Rekao je i kako je bilo i govora o europskom putu Srbije. Zahvalio je na podršci na tom europskom putu.
Na kraju je predsjednici dao popis dokumenata s područja Dvora.
- Koristim prigodu pozdraviti predsjednika Srbije Aleksandra Vučića - rekla je predsjednica Kolinda Grabar Kitarović na početku konferencije.
Rekla je kako je ovaj susret htjela održati u drugačijim okolnostima te da su mjesecima pripremali sastanak, no nakon posljednje verbalne eskalacije odlučila je prekinuti to i pozvati ga u Hrvatsku.
- Naša je obveza kao predsjednika nalaziti se, razgovarati, rješavati ono što nas razdvaja - rekla je Kolinda Grabar Kitarović.
U mnogim se stvarima se nismo složili, negdje smo se približili... Dogovorili smo se da ćemo nastaviti razgovarati. Složili smo se oko nekoliko otvorenih pitanja - rekla je predsjednica Grabar Kitarović.
- Ohrabruje me ta odgovornost koju smo pokazali i volja i spremnost Vučića da spremno razgovara sa predstavnicima udruga - rekla je Grabar Kitarović govoreći o pitanju nestalih osoba.
Kako doznajemo na Pantovčaku, izjave Kolinde Grabar Kitarović i Aleksandra Vučića kasne jer izaslanstva dulje od predviđenog razgovaraju o nestalima. Izjave su trebale biti u 12.30 sati.
Završen je sastanak između predsjednice Kolinde Grabar Kitarović i Aleksandra Vučića. Sada počinje sastanak izaslanstava.
Sastanak između predsjednice i kolege iz Srbije potrajao je duže od predviđenog.
Unatoč blokadi prosvjednici su se ipak uputili prema Markovom trgu, a malo prije 11.30 sati stigli su do barikada kod Kamenitih vrata i tu počeli pjevati "U boj, u boj, za narod svoj" i "Zovi, samo zovi...". Potom su skandirali i "Izdaja, izdaja"
Više pročitajte OVDJE.
Predsjednica Kolinda Grabar Kitarović dočekala je Aleksandra Vučića i nakon uvodnog pozdravljanja kreće sastanak u četiri oka koji bi trebao trajati sat vremena.
Vučić je pozdravio i počasnu stražu te okupljene dužnosnike. Pantovčakom je u tom trenutku odjekivala pjesma 'Mi smo garda hrvatska'
Aleksandar Vučić stigao je na Pantovčak.
Kako javlja N1, Aleksandar Vučić sletio je prije 15-ak minuta u zračnu luku Franjo Tuđman i na putu je prema Pantovčaku.
Policija javlja kako je privremeno goraničila pristup Markovom trgu.
- S obzirom da se ova odluka odnosi i na sudionike najavljenog javnog okupljanja za današnji dan na Markovom trgu želimo jasno razgraničiti da se ne radi o zabrani javnog okupljanja kako je to definirano Zakonom o javnom okupljanju u članku 14. - stoji u priopćenju.
Počeo je prosvjed. Poručili su kako će probati doći do Markovog trga gdje je i trebao biti održan prosvjed.
Prosvjed zbog dolaska predsjednika Srbije Aleksandra Vučića neće se održati na Trgu sv. Marka, kako su organizatori htjeli i najavili, jer je policija zabranila pristup prosvjednicima na Gornji grad, nego će biti na Trgu bana Jelačića.
Uoči prosvjeda, koji se održava u organizaciji Udruga udovica hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i najavljen je za 10 sati, policijska vozila su zapriječila pristup Gornjem gradu Radićevom ulicom.
Na Trgu se skupljaju sudionici skupa, članice Udruge i branitelji i izražavaju nezadovoljstvo zbog zabrane, a organizatori postavljaju binu i razglas.
Skup osiguravaju jake policijske snage, interventna policija i posebno vozilo Ministarstva unutarnjih poslova opremljeno kamerama za praćenje ovakvih događaja, koje stoji na ulazu u Radićevu ulicu.
Prosvjed organizira Udruga udovica hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata Republike Hrvatske Grada Zagreba i Zagrebačke županije.
Na Trgu Sv. Marka u 10 sati počinje prosvjed zbog dolaska Vučića. Prosvjedni skup organizira Udruga udovica hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata Republike Hrvatske Grada Zagreba i Zagrebačke županije.
Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić trebao bi oko 10 sati stići u ZL 'Franjo Tuđman'. Susret s predsjednicom Kolindom Grabar Kitarović zakazan je za 10.45 sati.
Premijer Andrej Plenković Vučića bi trebao primiti oko 13.15 sati, a u 17.45 sati Vučić bi se trebao susresti s kardinalom Josipom Bozanićem.
Iz zagrebačke policije izvijestili su vezano uz službeni posjet predsjednika Srbije Republici Hrvatskoj da postoji mogućnost otežanog prometovanja i kretanja tijekom 12. i 13. veljače 2018. godine, posebno u zonama gdje će se održavati službeni sastanci, a u kojima će se provoditi posebne mjere osiguranja na podrućju Zagreba i Velike Gorice
Komentara 552
Aca zna da smo potukli sve njegove vojske,muški,do kolina..dobro on to zna,pamtit će to i acina deca..Isto tako zna da su ponosni pobjednički hrvatski narod ljigavi političari bacili na koljena,ponizili,ovršili,nabili epitet ustaštva,natirali nam dicu da biže sa zemlje predaka služitt tuđinu..Sve to aco zna i dolazi nadmoćno,dominantno,kao ugroženi srbin,kojeg će napasti imaginarne već stoljeće mrtve ustaše.Propagirao čovik četništvo,a danas se ponaša kao cvjetić,vidija da to pali u zemlji kojoj su glavna tema dugine boje,u zemlji u kojoj je politika izmislila čudovišni sustav ovrha kojim vlastiti narod pretvara u roblje stranih bankara. Ja uopće ne znam čemu ovaj posjet,ovi su mu se poklonili i čovik se smilovao,odlučio doći,ne meni već njima,isto tako vodimo računa o kvislinzima,jugoslovenima ekstremnim ljevičarima,posebno ovim iz medija koji danima stvaraju atmosferu incidenta kojeg neće biti. Jer mi Hrvati nismo poznati po napadima na goste,nek čovik dođe ..njima..ne meni
Vučić nam dolazi u Hrvatsku....otežani promet na njegovoj izabranoj liniji kretanja Virovitica-Karlovac-Karlobag.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
99% državljana ove države boli ona stvar za Vučića...