Lijepo vrijeme i više temperature dobar su poticaj građanima da iz svojih podruma izvuku svoje bicikle i krenu biciklirati. Međutim, više biciklista na našim ulicama znači i to da će mnogi ostati bez njih. Bicikli nestaju s javnih površina, dvorišta, pa čak i s balkona na nižim katovima. U Hrvatskoj je u u 2020. godini u Hrvatskoj je zabilježeno gotovo 1100 krađa bicikala, od toga samo u Zagrebu 460.
Policija upozorava da je ključna samozaštita.
"Da prilikom kupovine bicikla obavezno ostave tvornički broj, da ga spreme, zapamte, uslikaju mobitelom kojeg uvijek imaju kraj sebe. Isto tako da fotografiraju bicikl, da ga ne ostavljaju nezaštićenog na ulici, nego da ga vežu s čeličnom sajlom", kazala je glasnogovornica PU zadarske Ivana Grbin za RTL.
Lopovi su u više navrata pokazali svoju maštovitost, ali i drskost.
"Pazim i upravo zbog toga imam dupli lokot zato što je električni bicikl. Sve u svemu, mislim da bi općenito trebali paziti, pogotovo po noći gdje je ostavljamo", kazao je Zadranin Admir za novinare.
Oni koji žele uštedjeti i kupiti polovni bicikl trebaju sami pripaziti. Jedna od stvari koje bi mogli napraviti je i ta da tražeračun prethodne kupnje iz trgovine jer je moguće da je ukraden.
VIDEO: Zdenko Beljo heroj je Trešnjevke i lovac na fantoma koji je mjesecima izazivao strah
možda bi najbolje bilo uvesti registracije za bicikle po simboličnoj cijeni i znači kod kupovine rabljenog mora imati registraciju koja bi se lako provjerila. a za korištenje bicikla bez registracije kazne. no vlast zadovoljna i ovako, dok narod krade onda neće imat vremena da se buni