Crna Gora okrenuta je sigurnoj europskoj budućnosti i odlučno ide u korak s razvijenim demokratskim zemljama, oslobođena balasta prošlosti, odgovorila je službena Podgorica u utorak na optužbe prosrpske oporbe da je nazočnost njezina vojnog izaslanika na proslavi Oluje u Kninu skandalozna i sramotna.
Iz Ministarstva obrane objavljeno je da vojni izaslanik nije bio u Kninu da proslavlja bilo čije pobjede ili poraze, niti stradanja bilo kojeg naroda, „kako se to zlonamjerno želi predstaviti“.
“Vojni izaslanik Crne Gore u Hrvatskoj, Ivan Mašulović, sudjelovao je na obilježavanju Dana pobjede, u okviru redovitih aktivnosti i na poziv domaćina, u skladu s uobičajenim diplomatskim protokolom”, odgovorilo je u utorak crnogorsko Ministarstva obrane na optužbe prosrpske oporbe u povodu prisustva tog visokog dužnosnika Vojske Crne Gore na proslavi operacije "Oluje" u nedjelju u Kninu.
Crna Gora je, istaknuli su, svoj odnos prema stradalima pokazala kad im je to bilo najpotrebnije.
„Danas je Crna Gora okrenuta sigurnoj europskoj budućnosti i odlučno ide u korak s razvijenim demokratskim zemljama, oslobođena balasta prošlosti“, stoji u priopćenju Ministarstva.
Bez obzira na bilo čija očekivanja, Crna Gora ne želi nikad više voditi tuđe bitke, već je okrenuta svom razvoju i napretku i izgradnji dobrosusjedskih odnosa sa svim zemljama u okruženju, navodi ministarstvo.
Ističe da takav odnos Crna Gora ima i prema bliskoj i prijateljskoj Srbiji, kao i prema bliskoj i prijateljskoj Hrvatskoj, savezničkoj zemlji u NATO-u.
Zastupnički klub prosrpskog oporbenog Demokratskog fronta (DF) tražio je tim povodom zakazivanje hitne sjednice crnogorskog parlamenta, koji su čin prisustva predstavnika Vojske Crne Gore (VCG) obilježavanju godišnjice akcije „Oluja“ U Kninu, ocijenili skandaloznim.
Ujedinjena Crna Gora je pošla i korak dalje pa je od premijera Duška Markovića zatražila da podnese ostavku, jer je, kako su kazali, državi nanesena ljaga i sramota.
>> Predsjednica posjetila tvrtku Ante Gotovine: 'To je Hrvatska'
Pravi Crnogorci kojih je oko polovine, priznali su svoju grešku u Domovinskom ratu i imali su snage i dostojanstva ispričati se Hrvatima i to treba cijeniti. Drugi dio, njih oko oko 35% osjećaju se Srbima i oni rade podjele gdje god stignu, pa tako i u CG.