Granatiranje Homsa i okolice nastavilo se i danas, a tijekom noći eksplozije su se čule i u Damasku. Ipak, međunarodna zajednica, unatoč stravičnim pokoljima u zadnjih nekoliko dana u Siriji, još uvijek nije odlučila hoće li intervenirati ili situaciju u Siriji pokušati smiriti davno pregaženim mirovnim sporazumom.
Rusija i dalje sprječava bilo kakvo miješanje međunarodne zajednice tvrdeći kako se kategorički protivi intervenciji, javlja BBC, te vjeruje kako bi bilo kakvi koraci Vijeća sigurnosti UN-a bili "preuranjeni".
Francuski predsjednik Francois Hollande jučer je najavio kako vojna intervencija međunarodnih snaga koju je odobrilo Vijeće sigurnosti još uvijek nije isključena, a SAD se nada kako će masakr u Huli "promijeniti rusko mišljenje".
Međutim, Rusija i dalje ostaje pri mišljenju da bi bilo kakvo miješanje u probleme Sirije rezultiralo nestabilnošću čitave regije, a i Kina dijeli to mišljenje te se čvrsto protivi bilo kakvoj vojnoj intervenciji ili prisilnim promjenama vladajućeg režima.
U međuvremenu, u Ženevi se priprema izvanredni sastanak UN-ova Vijeća za ljudska prava, javljaju svjetski mediji, koji će biti održan u petak. Čelnici vijeća trebali bi raspravljati o masakru u Huli. SAD, Turska i Katar glavni su inicijatori sastanka na kojemu će se vrlo vjerojatno donijeti rezolucija kojom se osuđuju događaji u Huli i zahtjeva nesmetani pristup humanitaraca i nezavisnih istražitelja stradalima u Siriji.
Zanimljivo je da pokolji koje počine Amerikanci i njihovi saveznici nikada nisu stravični - ako uopće dospiju na stranice novina.