Hrvatska nije zemlja za stare, a mladi svoj problem rješavaju iseljavanjem
Željko Lovrinčević, makroekonomist Ekonomskog instituta iz Zagreba, kaže da se mirovinski sustav raspao i više ne postoji: financira se iz potrošnih poreza i pretvara u sustav socijalne pomoći koja se dijeli po populističko-političkim kriterijima.
Komentari 4

Iseljavanje je nazalost jedini izlaz. Ja sam nasrecu na vrijeme to skuzil I na jos veci srecu nakon Info sajma 2000. dobio ponudu koja se ne odvija od americka firme I od 2001. sam prek bare. Ne velim da sam zivio lose ali sam video kako drzava sustavno unistava tada uspjesnu firmu u kojoj sam radio I da perspektive jednostavno nema. Pa sam mogao ostati I dalje zivjeli u stanju s tatom, mamom I sestrom ili napokon napraviti nesto I za sebe. I otisao sam, I sad imamo svoju kucu, auto, kao I suprugu koja ne radi, I dva od tri nasih sinova koji su preko 16. Slijedece godine I najmladji dobiva auto, I to mi ne predstavlja nikakve problem. Da se to moze u Hrvatskoj ostalo bih, ali ne moze se. Moja sestra nakon vise od 30 godina rada kao profesor stranih jezika I dalje zivis s mamom, tata je umro, I mama joj od penzije daje za pljuge. Je li to zivot dostojan covjeka? Nakon 5 godina u 1A ZNGRH I ja bih danas u Hrvatskoj trazio mamu da mi kupi pljuge.
Jel se sjecate 1990g i one atmosfere ?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Umirovljenici glasaju za ove koji ih uništavaju i povremeno pred izbore im udijele mrvice. Neshvatljivo