Jedan detalj iz Inina priopćenja privukao je pažnju: Zašto je promijenjen prag za potpisivanje ugovora?
Ugovor s OMS Upravljanjem Damir Škugor potpisao je 19. listopada 2021. po fiksnoj cijeni od 19,46 eura po megavatsatu, dok je realna cijena na tržištu tada bila od 80 do 89 eura
Komentara 30
Kupovali su plin za 19,46 Eura po megavatsatu, a kucanstva u Zagrebu placaju 400 Eura po megavatsatu gradskoj plinari.
Ovo je tek jedna od drpačINA, koliko još toga ima tamo - a neotkriveno. Znači, INA je uvijek bila ogromna tvrtka, s nekoliko desetaka tisuća zaposlenih i vrlo velikim cash flow, kralo se na svim razinama od benz. postaja pa na više - i to još u epohi soc. samoupravljanja. Neke od velikih afera (Đureković) su startale baš u INA. Kao veliki plus, treba istaknuti da je INA bitno doprinijela uspjehu u Domovinskom ratu jer je to bilo od ključnog značaja, za mobilnost naših postrojbi - da funkcionira tržište derivata i da ih stalno ima, na suprotnoj strani je baš to "štekalo". Ali i onda se preprodavalo gorivo INA suprotnoj strani, tu je sve puno radnji na rubu zakona ili preko njega. Nepisano pravilo u INA je "kradi i šuti", svatko na svojoj razini "tunelira" nešto iz INA, od čistačica na postajama pa prema gore. Tko meni ne vjeruje, aj nek se napravi reportaža s umirovljenim djelatnicima INA pa nek oni lijepo iznesu za medije što su sve vidjeli tijekom rada i tko se sve obogatio k o krez - na račun INA, naravno. Trenutna afera s plinom govori da ni nismo za imati za naftnu kompaniju - ono malo plina iz naših eksploatacijskih polja je prodano po mizernoj cijeni, uzalud trud radnicima kad to manageri učas svrnu na svoju česmu, zar ne?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Lako je vidjeti od početka 2020 do danas kome je i po kojoj cijeni INA prodavala velike količine plina u RH. Gledajući listu kupaca sve bude jasno.