Poslije atentata na kongresnicu Gabrielle Giffords članovi senata u Kaliforniji traže da im se ozakoni nošenje oružja na radnome mjestu jer smatraju da obavljaju opasan posao, prenosi The Guardian. Članovi senata u Sacramentu iz obje glavne stranke, republikanske i demokratske, traže prihvaćanje zakona kojim bi se posao političara po opasnosti izjednačio s poslom agenta ili onim vlasnika draguljarnica.
Zakon bi zastupnicima Kalifornije u senatu u Sacramentu i kongresu u Washingtonu omogućio da nose oružje na temelju prava na samoobranu.
Prijedlog zakona, koji su iznijeli dva demokrata i jedan republikanac, spominje i pokolj u Tucsonu u siječnju ove godine, kada je šest osoba poginulo, a 13 ranjeno, među njima i kongresnica Gabrielle Giffords kojoj je naoružani napadač pucao u glavu.
Lou Correa, republikanski član kalifornijskoga senata, koji podržava sporni zakon, rekao je za The Los Angeles Times da je poslije pokolja u Tucsonu razmišljao o tome da drži pištolj u uredu te da je jedan od članova njegova ureda tražio povećanu zaštitu od mogućih napadača. Kalifornijska inicijativa samo je dio trenda predlaganja novih zakona o lakšem pristupu oružju koji je nastao nakon pucnjave u Tucsonu.
Američka Udruga protiv nasilja procjenjuje da je trenutačno predloženo 470 zakona o nošenju osobnog naoružanja od kojih bi čak 273 olakšala kupnju i uporabu oružja. Samo u Arizoni, u kojoj je i ranjena kongresnica Giffords, 16 zakona o oružju čeka prihvaćanje, a većina štiti vlasnike oružja. Nakon siječanjskoga masakra u Tucsonu oko 2000 Amerikanca ubijeno je osobnim oružjem. Svake godine oko 100.000 ljudi u SAD-u biva ubijeno ili ranjeno osobnim oružjem.
Jared Loughner, koji je pucao na kongresnicu Giffords i ubio šest osoba, mogao je kupiti pištolj iako je ustanovljeno da je psihički nestabilna osoba i nesposoban za služenje vojske.
Hrvati su naoruzani do zuba zato se svakodnevno ubijaju a sto reci za Amerikance oni ubijaju sve ne biraju punno zato imaju red u zemlji