Protupotresna gradnja
Krše li graditelji pravila? Potres u Skopju promijenio Jugoslaviju, najsigurnije zgrade iz 2000-ih
Potres u Turskoj je pokazao – pitanje je koliko graditelji poštuju normu. Najgore je kad to testira sam potres snažan poput onog u Turskoj i Siriji, što rezultira ogromnim gubicima ljudskih života. Oštećenja na zgradama izgrađenima po propisima nakon 1964. kod snažnih potresa uobičajeno ima, no protupotresni standard u biti i ne jamči neoštećenost objekata, nego sigurnost da se oni ne uruše i izazovu ranjavanja i smrt ljudi.
Komentara 2
OB
Nema veze sa temom, ali, napokon je napisano kako treba. Skopje, a ne Skoplje
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Jasno je da u obnovi Banovine nakon rata nisu poštovani građevinski propisi. Dobro se zna čije su građevinske firme obnavljale i gradile Banovinu, on sam je u medijima izjavio da su njegove firme gradile po pravilima... no kuće su se urušile. Očigledno je da se šaralo na armaturi i da je beton slab.... No nitko u Hrvatskoj ne reagira.