Čak 75 minuta ministar financija na odlasku Zdravko Marić objašnjavao je novinarima zašto je odlučio otići s te funckije.
U svom izlaganju bio je vrlo emotivan, glas mu je drhtao, a s knedlom u grlu govorio je o svojim kolegama u Ministarstvu financija koje naziv svojom kućom.
- To su ljudi koji su najzaslužniji za rezultate Ministarstva financija - rekao je.
- Osobne kvalitete svakog nas kao ministara su jako važne. Ali i prije nas i poslije nas su institucije. Snagu države ne čine čelni ljudi. Ministarstvo financija je jedna institucija koja je izgradila imidž i reputaciju. Tu zasluge najvećim dijelom idu zaposlenicima - rekao je Marić.
Smatra kako je odabrao dobar tajming za odlazak jer je kraj školske godine te ne želi da njegova djeca trpe.
- Rekao sam koja mi je najvažnija funkcija, funckija oca, oni su podnijeli najveći teret, red je i vrijeme da im se odužim. Ovo je moja Vlada, bit će i ostat će, želim im sve najbolje - rekao je.
- Bit ću dobar tata i suprug, ali od toga neću moći živjeti. Imam pravo i na privatnu tvrtku, ali vidjet ćemo. U ovom trenutku nemam angažman, ne znam hoće li doći nekakva vrsta ponude - rekao je i pojasnio zašto misli da je ovo vrijeme dobro za tu odluku, odnosno kraj školske godine.
- Ne želim da mi djeca trpe. Zato je dobar trenutak - kazao je.
VIDEO Zdravko Marić godinama u braku sa samozatajnom Natašom, prije toga bili su dugogodišnji prijatelji
Samo neuki narod i hdz na plaći mogu ovog nazivati uspješnim.