RAZLIČITA MIŠLJENJA
Moralni teolog o slučaju koji je izazvao veliku raspravu: I dijete lezbijskog para ima pravo biti kršteno
![Šibenik: Misa posvete krizme i blagoslov bolesničkog ulja u katedrali sv Jakova](/media/img/6d/8c/c3c5af09a43d86ce06d0.jpeg)
To je više stvar crkvenog prava nego morala. Dijete je dijete, bez obzira na to je li rođeno od nekih grešnika, od rastavljenih, lezbijki ili homoseksualaca, ističe profesor s riječke Teologije
Komentara 24
EZ
Koliko smo mogli saznati navedeni par nikada nije ni kontaktirao navedenog svećenika nego je to bi upit prijatelja navedenog para pa je svećenik to podjelio s javnošću uz opasku da neće krstiti dijete iz više razloga iako je dovoljno prisutnost kumova i kuma koji su spremni prihvatiti zadaću može pomoći da se krštenje djeteta ne mora odgoditi.
TO
Crkva koja gubi vjernike nebih trebala odbijati potencijalnog i možda važnog dobronosnog vjernika koji nije u stanju da o sebi odlučuje. To Isus sigurno nebih uradio kao ovaj svećenik i sluga boga i naroda odluči o ovom slučaju. Netko iziz crkvene uprave treba tom svećeniku objasniti da on nije CRKVA !
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
To je ista ona priča o pješaku i vozaču. Sad oni koji su uvijek bili protiv krštenja beba koje ne mogu same o tome odlučivati su za krštenje ovog djeteta. Znači nije im do djece i ovog djeteta već je bitno biti protiv crkve, to je sada cool.