Udruga Posmrtna pripomoć osigurava organizaciju pogreba svog preminulog člana u svakom dijelu Hrvatske, neovisno o mjestu smrtnog slučaja i neovisno o mjestu posljednjeg ispraćaja. Isto tako, Udruga može organizirati i pogreb preminulog člana koji je preminuo izvan granica Hrvatske. Za svoje članove Služba organizacije pogreba godišnje vodi više od 4000 posljednjih ispraćaja. K tomu, organizira i 500 pogreba za pokojnike koji nisu bili članovi Udruge, ali njihova obitelj je prepoznala Posmrtnu pripomoć kao najsigurnijeg partnera u najtežim životnim situacijama. Ova najveća (243.000 članova) i najstarija udruga u Hrvatskoj je kroz 87 godina neprekidnog rada organizirala više od 160.000 pogreba u svim krajevima Hrvatske.
Najveća pomoć koju ova Udruga pruža jest kroz Službu organizacije pogreba, koja je dostupna doslovce 0-24 sata. Ona zaprima pozive za smrtne slučajeve i uključuje dežurne ekipe koje prevoze pokojnike u mrtvačnice i nastavljaju s organizacijom posljednjeg ispraćaja. Najveća prednost pak ove Udruge je financijska relaksiranost u najtežim trenucima za članove obitelji. Umjesto napetosti kako financijski podmiriti sve troškove, obitelj člana Udruge može se posvetiti tomu da se u miru oproste s dragim članom obitelji i međusobno utješe dok tuga mine.
Odgovoran život naveo je dosad stotine tisuća ljudi da i svoj odlazak s ovog svijeta učine mirnim i dostojanstvenim. Uz novčano pristupačnu članarinu u Udruzi Posmrtna pripomoć (postoje dva standarda, temeljni i posebni, za koje mjesečna članarina iznosi 39 i 50 kuna) i jednostavno učlanjivanje putem povjerenika, weba ili pak dolaska u Udrugu, ova Udruga omogućava ljudima spokoj. Jer znaju da mogu mirno napustiti ovaj svijet, ne ostavljajući nikome nikakve obveze nakon posljednjeg oproštaja.
Služba organizacije pogreba svaki je dan pred izazovom da pomogne u organizaciji desetaka sprovoda. U njihovom poslu nema popravaka, sve mora iz prve sjesti na svoje mjesto, pa su zaposlenici iznimno oprezni i pažljivi: provjeravaju i po nekoliko puta satnice, cvijeće, jesu li svi vijenci stigli, jesu li svi članovi orkestra ili zbora na broju i jednolično odjeveni, njihova izvedbu moraju odslušati do kraja kako bi se uvjerili da su dostojanstveno ispratili pokojnika… Od dodatnih usluga traži se pjevački zbor, solist na gitari, limena glazba, posebni cvjetni aranžmani i vijenci, foto i video snimanja, priprema i izvedba govora na pogrebu, pa do izbora posebne opreme. Tako su dostupni ljesovi u cjenovnom rasponu od 2.000 do 25.000 kuna, kao i veliki izbor urni, među kojima i spomen urne (male urne u kojima rodbina kući nosi malu količinu pepela).
Aktualni trendovi u posljednjem ispraćaju idu sve više prema užem, obiteljskom krugu onih koji prate preminulu osobu na posljednji pozdrav. U Udruzi primjećuju kako smo još uvijek konzervativna zemlja u organizaciji pogreba ili ispraćaja. Vjeruju kako bi uvođenjem privatnih groblja u budućnosti, kako to imaju u nekim drugim zemljama, došlo do inovativnijih organizacija i ponuda. Također, trend pokazuje primjetan pad interesa za limenom glazbom, dok raste za gitaristom, zborom i pijanistom. Raste i broj kremacija naspram klasičnog ukopa. U Udruzi Posmrtna pripomoć smatraju kako bi u budućnosti trebalo ići sve više prema privatnim grobljima i ulaganjima u privatna poduzeća koja će donijeti inovacije, kvalitetniju uslugu, ali i niže cijene usluga u konačnici.