Tomislav Boban, čelnik DUUDI-ja

Otkrit ćemo sve koji ne plaćaju najam

01.07.2011., Zagreb -  Tomislav Boban, ravnatelj Agencije za upravljanje drzavnom imovinom AUDIO.
Foto: Zeljko Hladika/PIXSELL
16.02.2016.
u 12:05

U DUUDI-ju je obavljena primopredaja, Mladen Pejnović otišao

Tomislav Boban od ponedjeljka je i službeno na čelnoj poziciji DUUDI-ja. Jedan od prvih poslova bit će mu potpisivanje ugovora za Kupare, na čijim je pripremama za natječaj za prodaju i sam radio dok je još bio u AUDIO-u, štoviše, upravo ga je zbog pripreme tog posla i zadržao Radimir Čačić neko vrijeme i za vrijeme mandata bivše Vlade. Prvi zadatak bit će onaj o kojem je govorio i premijer, a to je osposobiti državnu imovinu, od koje se računa zarada u ovoj godini od pola milijarde eura. Boban kaže da će se truditi taj iznos i realizirati.

– Moramo se riješiti nekonkurentne imovine, dati u funkciju sve stanove kroz prodaju ili najam, prodati manjinske udjele u tvrtkama koje nisu od posebnog interesa države, a moramo i stvoriti podlogu za velike investicije. Znam da to nije lako, pa ćemo zato morati mijenjati neke zakone ili podzakonske akte kako bismo riješili prepreke, a to su prije svega imovinskopravni odnosi. Zato ćemo morati razgovarati sa županijama i općinama, jer nam investicije trebaju, a njihovo ubrzanje bilo bi samo win-win situacija – kaže Boban.

Dodaje da će i nastaviti ‘razotkrivati’ osobe koje godinama ne plaćaju najam za državne prostore. Taj posao započeo je još ranije, a i sada će sve problematične prosljeđivati pravosudnim organima. Tvrtkama u kojima država ima manjinski udjel, a nisu od interesa državi, ponudit će se mogućnost otkupa tog udjela. Naime, zbog tog manjinskog udjela koji ima država, te tvrtke nisu u mogućnosti natjecati se za sredstva iz EU fondova. Pretežito je riječ o tvrtkama unutar CERP-a. Pristaša je i izlistavanja državnih udjela na burzi, jer kako kaže, tamo se može postići realna cijena, odnosno nije potrebno obaviti procjenu. No koje bi to tvrtke mogle biti, odnosno bi li to mogao biti HEP ili HP, koje je spominjao Bobanov prethodnik, zasad ne otkriva. A tu je jasno da ima sigurnih ulagača – mirovinskih fondova.

Bobanu predstoji i pronalazak rješenja za Petrokemiju gdje Ina i PPD obavljaju dubinsko snimanje. 

>> Pejnović o izvješću revizije: Svoj posao radimo u skladu sa zakonom 

>> Tužbe za neplaćanje najma

Komentara 9

Avatar whitesox
whitesox
12:35 16.02.2016.

za početak želim da znam gdje je nestala naša imovina u vrjednosti 16.ooo.ooo.oookn. u zadnje 4god. kojom upravlja duudi !

Avatar juricamesko
juricamesko
13:06 16.02.2016.

za početak da vidimo kako je država izgubila vrijednost od 16 milijardi kuna i tko je tome kriv.bez obzira o kome se radi.

MI
Mimizo
14:50 16.02.2016.

16 milijardi tko je zamračio molim vas pa to je neuporedivo sa crnojinim tisuću i nešto kuna ili sa dvije tisuće što vlada mora platiti odvjetnicima a mediji od toga napravili skandal i spektakl pogotovo radmanovizija a 16 milijardi haloooooo

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije