Po ovako visokim ljetnim temperaturama plastična boca s vodom nam je uvijek pri ruci u automobilu.
Često bocu ostavimo satima na vrućini u automobilu i razveselimo se što nas je dočekala, ali isto tako često zaboravljamo da je voda već topla i da voda koja je pola dana bila na suncu u nije najbolje rješenje za osvježenje po ljetnim vrućinama.
Osim što nije dobro piti tu pregrijanu vodu iz plastične boce, ostavljanje plastične boce s vodom u automobilu na ovakvim vrućinama može imati još gore posljedice. Zvuči nemoguće, ali voda u takvoj situaciji može izazvati požar. Naime, sunce kroz prozorsko staklo dopire do vode, a okruglo dno plastične boce u ovom slučaju funkcionira kao povećalo i voda u boci koncentrira svjetlo i vrućinu na određenoj točki što u konačnici može izazvati plamen na toj točki.
Ako je boca pozicionirana tako da se njeno dno nalazi iznad sjedala obloženog tkaninom ili sličnim zapaljivim materijalom lako je moguće da će se taj materijal zapaliti nakon nekoliko sati. Zato nikada nemojte plastičnu bocu s vodom duže vrijeme ostaviti u automobilu koji će satima stajati na suncu.
"mudrost" na nivou "ne piti kemikalije" ......Kome uopće padne na pamet popiti vruću vodu ......ili morsku vodu ??.....niti iz staklenke !