Nulta tolerancija
Potpuni kaos u desecima pravilnika koji propisuju testiranje na alkohol i droge
![Ilustracija za Martinje](/media/img/94/46/081ff2c43f0ebd00279d.jpeg)
Pravilnike o testiranju na alkohol, droge i druge ovisnosti donijeli su brojni poslodavci, županije, gradovi, općine, zdravstvene institucije, vrtići, škole pa i Ustavni sud
Komentara 1
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
naravno da je kaos kad je sve prepušteno samovolji poslodavaca. s jedne strane imamo GDPR i pravo na privatnost radnika, a s druge strane te testiraju bez ikakva razloga kao da si alkoholičar ili narkoman, uz rigorozne kazne. U većini tih pravilnika stoji da mora biti 0 promila na testiranju, pod prijetnjom otkaza. Znači možeš bez kazne voziti auto do 0,5 promila sa 130 na autocesti, ali za rad s računalom, slaganje papira ili grabljanje lišća moraš imati 0 promila jer je to jako "opasan" posao! suludo!! p.s. niti pijem, niti pušim, niti se drogiram, ali me nervira ovakvo licemjerje