Kaotične vijesti iz srednjoazijske republike stalno pristižu i negiraju jedna drugu. Prema nekim demantijima, ministar unutarnjih poslova Molmodusa Kongratijev ipak je, premda jedva, preživio demonstrantsko premlaćivanje, a u prosvjedima glavni grad Bišek doživio je veliko razaranje i pljačku. U najvećem trgovačkom centru ostalo je samo staklo razbijenih izloga – niti jedan jedini artikal nije ostao na policama. Vijesti o broju žrtava u demonstracijama kreću se od oporbene procjene o 100 mrtvih do procjene ministarstva zdravstva o 40 mrtvih i oko 400 ozlijeđenih.
Bivša ministrica vanjskih poslova Roza Otunbajeva izjavila je da je parlament raspušten i da je formirana nova prijelazna vlada, s mandatom od šest mjeseci, koja "potpuno kontrolira državu" i imenovala je nove ministre. Predsjednik Kurmanbek Bakijev povukao se u južnu pokrajinu Jalalabad, gdje je drugi po veličini grad Oš i gdje on ima najviše pristaša, ali još nema nikakvih vijesti o njegovim eventualnim pokušajima povratka na vlast, koju je i on sam prije pet godina osvojio uličnim prosvjedima, tzv. tulipanskom revolucijom, ali ga je većina političkih saveznika napustila razočarana razmjerima korupcije u njegovoj vladi. Otunbajeva je o bivšem predjedniku izjavila:
- Želimo ga nagovoriti da podnese ostavku. Njegov je posao gotov.
Razna nagađanja da su prosvjedi inspirirani Rusijom zbog blokiranja američkog utjecaja demantirali su i Medvedev i Putin, koji je izjavio da su nemiri "unutarnja stvar Kirgistana" i pozvao na suzdržanost.
Granica s Kazahstanom privremeno je zatvorena, a Amerikanci su obustavili letove iz svoje vojne baze kod Bišeka koja im je ključna za logistiku u Afganistanu. No, Roza Otunbajeva izjavila je da nova vlada ne namjerava mijenjati status ni američke ni ruske vojne baze u Kirgistanu.
...šteta,htjela ovo ljeto posjetiti ovu zemlju...ovi događaji će me sigurno obeshrabriti...