- Alija Šabanović supruzi se Ziti, koja je tada iz ratnog Osijeka otišla u posjet sinu u Rovinju, nije javljao na telefon dva dana. U panici, alarmirala je susjede da provale u njihov stan. Pomislila je kako mu je možda pozlilo.
- Sve je bilo na svome mjestu, šalica kave na stolu, jedan je krevet bio raspremljen – opisao je susjed Stjepan Marković na Županijskom sudu u Osijeku, gdje se Mirku Siviću sudi za ratni zločin 1991., tzv. \"slučaju selotejp\". Sivića se tereti za likvidaciju nepoznatog muškarca na obali Drave te Šabanovićevo premlaćivanje. Šabanović je poslije također ubijen.
- Nismo ni primijetili da ga nema dok supruga nije nazvala. Prenijeli smo joj što smo vidjeli, a ona je istraživala dalje. Život je u zgradi te jeseni i zime bio normalan, uredili smo si podrum, stavili i peć, Alija je spavao u šupi do moje – naveo je Marković.
Udovica Zita Šabanović na sudu je u siječnju kazala kako je od sustanara u zgradi saznala da su Aliju tih dana tražila trojica uniformiranih muškaraca.
- Susjed profesor (S. Marković, nap.a.) rekao mi je da je prepoznao među njima svog učenika. Jedna mi je susjeda kazala kako je drugi radio s njom u svilani – izjavila je tada.
No, Marković je u petak izjavio kako to nije točno i da nije vidio te osobe.
Tužitelja je zanimalo zna li koje je nacionalnosti bio Šabanović.
- Kada smo izvadili domovnicu, hvalio se jer mu je u njoj pisalo da je Hrvat – kazao je svjedok.
Sivić je posljednji iz tzv. slučaja selotejp kojemu još nije izrečena presuda. Za te je zločine pravomoćno osuđen, podsjetimo, i Branimir Glavaš. U prvom je ispitivanju u policiji, kada je uhićen u listopadu 2006., Sivić priznao zločine za koje ga se tereti. Ponovio je priznanje i kasnije kod istražnog suca, no kasnije je sve porekao, ističući kako je bio u teškom zdravstvenom stanju.
>>\'Ponašali su se kao da mi je nestao bicikl, a ne suprug\'