Postoje kovanice koje su izuzetno vrijedne te mogu biti kolekcionarski zgodici, a neke se prodaju i za nekoliko desetaka tisuća eura. Kovanice se prodaju i na hrvatskim oglasnicima, a posebno one s likom kraljice Beatrix, kraljice Nizozemske. Ona je naslijedila svoju majku na prijestolju 30. travnja 1980. godine i tada su nacionalne valute pretvorene u euro. Kao rezultat toga, svi komadi eura koji su od tada ušli u opticaj imali su kraljičin lik na sebi.
Primjerice, šest kovanica od po 2 eura prodaju se u Dugopolju za 15.000 eura, dok je jedna kovanica iz 2001. godine u Zagrebu oglašena za 1500 eura. Dvije kovanice iz 2001. prodaju se za 10.000 eura, također u Zagrebu, a u oglasu se napominje: "Gornja kovanica ima grešku – dvostruki prsten." Naime, ako je novčić krivo kovan, to ga čini posebno vrijednim. Stanovnik Donjeg Miholjca jednu kovanicu iz 2001. prodaje za 20.000 eura te napominje kako je riječ o rijetkom primjerku.
"Prodavači obično imaju 0 feedbacka i hvataju 'budale'. Postoje tu i tamo greške u procesu kovanja, ali te greške ne postižu sumanute cifre (100-1000 eura za stvarno iznimne greške poput krivog metala ili dvostruki otkovi). Latvija ima kovanicu od 2 eura iz 2021. s greškom natpisa na rubu i to sada postiže 1500-2000 eura. Luxemburg nema rijetku i osjetno skuplju kovanicu eura. Francuska također nema ni jednu rjeđu kovanicu eura", kaže stručnjak za 24sata.
He he, ljudi traže za kovanice s greškom te nebulozne cifre iz istog razloga zbog kojeg je smještaj stranih radnika 200 Eura, maslinovo ulje 30 Eura, 20 kvadrata apartmana na moru 150 Eura po danu itd., primjera je nebrojeno. Pohlepa u Hrvata nema granice. Kovanice s greškom imaju onoliku vrijednost koliko je netko spreman platiti, a ne koliko gramziva sitna duša napiše u oglasu.